Նիկոլ, կանգ առ, մի ծախիր մեր հայրենիքը. Արթուր Վանեցյան
Ցավոք սրտի, մենք չկարողացանք կանխել դավաճանական իշխանությունների՝ արյունով գծված մեր սահմանները գրչի մեկ հարվածով թուրքին հանձնելու դավադիր ծրագիրը, Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
«Մեկ տարի առաջ կոչ արեցի, ասեցի՝ Նիկոլ, կանգ առ, երկիրը տանում ես կործանման, չլսեց: Այսօր ևս մեկ անգամ ասում եմ՝ Նիկոլ, կանգ առ, մի ծախիր մեր հայրենիքը: Այստեղ հավաքվել ենք ոչ թե իշխանափոխության, այլ մեկ նպատակով՝ մեր երկիրը, մեր Արցախն ու ինքնությունը փրկելու: Հայ ազգը երբեք չի ընկրկելու, հայ ազգը հաղթող ազգ է և անպայման հաղթելու է», - ասաց Վանեցյանը:
Նա շեշտեց՝ ոչ ոք տուն չի գնալու, կանգնելու են՝ մինչև հասնեն երկրի ապագայի փրկությանը:
«Այն գործակալական ցանցերը, որոնք 2.5 տարվա ընթացքում փորձում էին փչնչացնել մեր ազգային ինքնությունը, այսօր Արցախում կործանեցին հազարավոր երիտասարդների: Մենք իրավունք չունենք մեր զավակների, հայրերի համար այստեղից մի քայլ հեռանալու, և մեր պայքարը տանելու ենք մինչև վերջ: Այդ վերջը շատ մոտ է», - ասաց Արթուր Վանեցյանը:

Unfortunately we did not succeed to prevent the conspiratorial plan of the treacherous authorities to hand over our borders drawn with blood with a simple gesture of hand, Homeland party leader Artur Vanetsyan said at a rally today.
“A year ago I called Nikol to stop, I told him, Nikol stop, you are destroying our country, he did not listen to me. Today again I say, Nikol stop, don’t sell our homeland. We have gathered here not to change the power but to save our country, Artsakh and identity. The Armenian people will not surrender, the Armenian nation is a winning nation, and it will win,” Vanetsyan said.
He noted that no one will not go home, they will stand until they save the country’s future.
“The agency networks that were trying to spoil our national identity during the past 2,5 years today eliminated thousands of young people in Artsakh. We have no right to leave now, we will take this fight till the end. This end is very close,” Vanetsyan said.