«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը միացել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության՝ արտահերթ նիստ գումարելու նախաձեռնությանը. Սաղաթելյան
11/11/2020 18:24
Դաշնակցական գործիչ Իշխան Սաղաթելյանը քիչ առաջ հայտարարեց, որ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը միացել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության՝ արտահերթ նիստ գումարելու նախաձեռնությանը:
«Մենք հույս ունենք, որ «Իմ քայլ»-ի պատգամավորները կունենան գիտակցություն, պատասանատվություն և այսօր՝ մինչև ժամը 12-ը կհրավիրեն ԱԺ արտահերթ նիստ՝ Նիկոլ Փաշինյանի պաշտոնանկության պահանջով:
Մենք մինչև այդ ժամը Նիկոլ Փաշինյանին հրաժարական ներկայացնելու հնարավորություն և ժամկետ ենք սահմանում»,- ասաց նա՝ հավելելով, որ եթե մինչև 24:00-ն Փաշինյանը հրաժարական չներկայացնի, ապա կես ժամվա ընթացքում՝ ժամը 00:30, մամուլի ասուլիս կհրավիրվի՝ մանրամասն ներկայացնելու վարչապետին հեռացնելու վաղվա ծրագիրը:

Фракция «Светлая Армения» присоединилась к инициативе «Процветающей Армении» созвать внеочередное заседание парламента – Ишхан Сагателян
11/11/2020 19:02
Представитель Верховного органа АРФД «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян немногим ранее сообщил о том, что фракция «Светлая Армения» присоединилась к инициативе фракции «Процветающая Армения» созвать внеочередное заседание парламента.
«Мы надеемся, что депутаты фракции «Мой шаг» проявят рассудительность, и сегодня до 24:00 созовут внеочередное заседание Национального Собрания с требованием отставки Никола Пашиняна.
До этого часа у нас есть возможность представить Николу Пашиняну требование об отставке и мы устанавили срок», - сказал он, добавив, что если до 24:00 Никол Пашинян не подаст в отставку, то в течение получаса, в 00:30 будет созвана пресс-конференция, на которой будет представлена завтрашняя программа по отстранению премьер-министра от власти.