ՀՕՊ համակարգում մենք հսկայական ձեռքբերումներ ենք ունեցել, ինչի մասին հրապարակային հայտարարվել է. Վարչապետ
16/11/2020 14:41
Չեմ կարծում, թե ճիշտ ռեժիմ է, որպեսզի ասենք, որ բնակչությունն ունի տվյալներ՝ կորդինատներ են վաճառել հակառակորդին, Ազգային ժողովում «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հարցերին պատասխանելիս ասաց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Նման դեպքերով պետք է քրեական գործեր հարուցվեն, այո, մեղավորներ պետք է փնտրվեն, եթե այդպիսի դեպքեր կան։ Բայց ուղղակի խոսել դավաճանների մասին, ովքեր տեսական տվյալներ են հայտնել հակառակորդին, չեմ կարծում, թե ճիշտ ռեժիմ է», - նշեց վարչապետը։
Անդրադառնալով հակաօդային պաշտպանության համակարգին՝ վարչապետն ասաց, թե այդտեղ մենք հսկայական ձեռքբերումներ ենք ունեցել, ինչի մասին հրապարակային հայտարարվել է։
«Այլ բան, որ իրադարձությունների զարգացումն ի ցույց է դրել, որ այդ բոլոր միջոցները բավարար չեն գտնվել արդի մարտահրավերները սպասարկելու համար», - ասաց վարչապետը։

В системе ПВО мы имели колоссальные приобретения, о чем было публично заявлено – премьер-министр Армении
16/11/2020 15:03
Премьер-министр Армении считает неправильными заявления о том, что у населения есть данные, что противнику продавались координаты.
«По таким фактам должны быть возбуждены уголовные дела. Да, если есть такие случаи, то нужной искать виновных. Но просто так говорить о предателях, которые сообщали теоретически данные противнику, не думаю, что правильный режим», - заявил сегодня Никол Пашинян в парламенте, отвечая на вопросы депутатов фракции «Мой шаг».
Касаясь систем противовоздушной обороны, премьер-министр сказал, что в системе ПВО мы имели колоссальные приобретения, о чем было публично заявлено.
«Другое дело, что развитие событий показало, что все эти средства были недостаточными для обслуживания современных вызовов, соотношение сил изменилось», - сказал премьер-министр.