Այս երկրի միակ դասալիքը Նիկոլ Փաշինյանն է. Արթուր Վանեցյան
Այս երկրի միակ դասալիքը Նիկոլ Փաշինյանն է: Որևէ մեկը չի փախել իրեն վստահված հատվածից: Իմ մասով ուզում եմ հայտնել, որ ես և իմ ջոկատը որևէ դիրք չենք լքել, եղել ենք ամենածանր դիրքերում՝ ՊԲ հրամանատարի անմիջական ցուցումով, «5-րդ ալիք»-ի եթերում ասել է ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Եղել ենք թե Շուշիի մերձակայքում, թե Շուշի քաղաքում, թե այլ խրամատներում: Ամսի 8-ին, երբ արդեն պարզ էր, որ ռազմական գործողություներն ավարտված են, ես գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանին հարցրել եմ՝ ինչ ունենք այդ պահին անելու: Նա ասել է՝ ոչ մի բան: Դրանից հետո մենք զորախմբով վերադարձել ենք Հայաստան», - ասել է բանախոսը:
Անդրադառնալվ Արցախի տարածքների հանձնման վերաբերյա եռակողմ փաստաթղթին՝ ԱԱԾ նախկին տնօրենն այն խայտառակություն է որակել:
«Նիկոլ Փաշինյանը հիմա փորձում է բոլորին մոլորեցնել և ասել, որ ընդդիմությունն իր հրաժարականը ցանկանում է՝ ստորագրված փաստաթուղթը չեղարկելու և պատերազմը վերսկելու համար: Ես պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ նման նպատակ չունենք, այն արդեն իրողություն է: Մենք ունենք մի նպատակ. փորձել վերջնական պայմանագրում հայանպաստ կետեր ներառել: Այո, Նիկոլ Փաշինյանը դավաճանել է, նա դավաճանել է ողջ հայ ազգին», - ասել է Արթուր Վանեցյանը:

Артур Ванецян: Единственный дезертир в этой стране – Никол Пашинян
Никол Пашинян – единственный дезертир в этой стране. Никто не бежал с доверенного ему участка. Что касается меня, то хочу сообщить, что я со своим отрядом не оставлял никакую позицию, мы находились на самых тяжелых позициях – по непосредственному указанию командующего Армией обороны, заявил бывший директор Службы национальной безопасности Армении, председатель партии «Родина» Артур Ванецян в эфире Пятого канала.
«Мы были и в окрестностях Шуши, и в городе Шуши, и на других участках. 8 числа, когда уже было ясно, что боевые действия закончены, я спросил генерал-лейтенанта Левона Мнацаканяна, что нам нужно сделать. Он сказал – ничего. После этого мы всем отрядом вернулись в Армению», - сказал Артур Ванецян.
Обратившись к подписанному трехстороннему документу о сдаче территорий Арцаха, бывший директор СНБ назвал его позорным.
«Никол Пашинян сейчас пытается ввести всех в заблуждение и говорит, что оппозиция требует его отставки, чтобы объявить недействительным подписанный документ и возобновить войну. Я официально заявляю, что у нас нет такого намерения, этот документ уже стал реальностью. У нас одна цель – попытаться включить в окончательный договор благоприятные для армянской стороны пункты. Да Никол Пашинян предатель, он предал весь армянский народ», - сказал Артур Ванецян.