«Փաշինյանը զանգեց ինձ և Վալերի Օսիպյանին ու ասաց՝ «ես ուզում եմ տեսնել արյան գետեր»». Վանեցյանի բացահայտումը (Տեսանյութ)
21/11/2020 15:46
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը հանրահավաքի ժամանակ սենսացիոն բացահայտում արեց՝ Իջևանում փայտահատների ակցիայի ժամանակ իր՝ Իջևան մեկնելու պատճառների մասին։
Նա նշեց, որ այնտեղ եղել է արյունահեղությունը կանխելու համար։
«Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հիստերիկ նոպայի մեջ զանգեց ինձ և ոստիկանապետ Վալերի Օսիպյանին՝ պահանջելով ջարդել ցուցարարներին, Փաշինյանն ասաց՝ «ես ուզում եմ տեսնել արյան գետեր»», - ասաց Վանեցյանը։

Пашинян позвонил мне и Валерию Осипяну и сказал: «я хочу видеть реки крови» –  разоблачение Артура Ванецяна
21/11/2020 16:31
Пашинян позвонил мне и Валерию Осипяну и сказал: «я хочу видеть реки крови» – разоблачение Артура Ванецяна
Бывший директор Службы национальной безопасности, председатель партии «Родины» Артур Ванецян сегодня в ходе митинга на площади Свободы сделал сенсационное разоблачение о причинах своего визита в Иджеван во время акции протеста из-за запрета на вырубку леса.
Он отметил, что находился там, чтобы предотвратить кровопролитие.
«Никол Пашинян в очередном истерическом припадке позвонил мне и начальнику полиции Валерию Осипяну потребовав разгромить митингующих, Пашинян сказал: "я хочу видеть реки крови"», - сказал Артур Ванецян.