Ձախողված վարչապետն այլևս հանդիսանում է պարտության սիմվորլ, և մինչև նա չհեռանա, երկրում համերաշխություն չի լինի. Ավագանու անդամ
24/11/2020 14:20
Ձեր քաղաքապետն ու իշխանությունները հասարակությանը բաժանեցին սևերի ու սպիտակների, նախկինների ու ներկաների, բայց խրամատում կանգնած տղաները հասարակությանը ներկաների և նախկինների չեն բաժանել, ավագանու նիստի ժամանակ ասաց ավագանու ԲՀԿ-ական անդամ Միքայել Մանրիկյանը:
Բանախոսն ընդգծեց՝ 2.5 տարվա ընթացքում մայրաքաղաքում աշխատանք չի կատարվել. խոստման համաձայն՝ չի կանաչապատվել Մոնումենտի լանջը, չեն բարելավվել կենդանաբանական այգու և թափառող կենդանիների ստերջացման կենտրոնի պայմանները, շարունակում են չլուծված մնալ տրանսպորտային խնդիրները:
«Իշխանությունը ձախողել է ամեն ինչ՝ ինչ հնարավոր է: Ձախողված վարչապետն այլևս հանդիսանում է պարտության սիմվորլ, և մինչև նա չհեռանա, մեր երկրում համերաշխություն չի լինի», - ասաց ավագանու անդամը:
Նիստը վարող փոխքաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հակադարձեց Միքայել Մանրիկյանին, որ Մոնումենտի լանջի ջրամատակարարման ցանցն ամբողջությամբ անցկացված է, և այս աշնան արդեն իսկ պետք է ծառատունկ մեկնարկեր, սակայն սկսված պատերազը փոխեց բոլոր պլանները:

Потерпевший фиаско премьер-министр является символом поражения, и пока он не уйдет, в стране не воцарится согласие – член Совета старейшин Еревана
24/11/2020 15:24
Ваш мэр и действующая власть разделили общество на черных и белых, бывших и нынешних, однако сражавшиеся в окопах парни не делили общество на бывших и нынешних, заявил сегодня на заседании Совета старейшин Еревана член фракции «Процветающая Армения» Микаел Манрикян.
Он подчеркнул, что за прошедшие два с половиной года в столице не выполнены обещанные работы: холм Манумента не озеленен, зоопарк не благоустроен, центр по стерилизации бродячих собак не выполнил задачу, продолжает оставаться нерешенной проблема общественного транспорта.
«Власти провалили все, что можно было. Потерпевший фиаско премьер-министр является символом поражения и пока он не уйдет, в нашей стране не воцарится согласие», - сказал он.
Вице-премьер Грачья Саркисян возразил Микаелу Манрикяну, отметив, что на холме Манумента уже проведена оросительная система и этой осенью собирались начать посадку деревьев, но начавшаяся война внесла изменения в их планы.