Մտասևեռվածություն կա իմ անձի նկատմամբ, փորձում են վարկաբեկել. Արա Սաղաթելյան (Տեսանյութ)
Մտասևեռվածություն ու զգուշավորություն կա իմ անձի նկատմամբ և միջոցներ են ձեռնարկում ինձ վարկաբեկելու կամ  ընթացող գործընթացներից ինչ-որ կերպ զերծ պահելու համար, - «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում հայտարարել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ նոյեմբերի 25-ին՝ ժամը 18-ին նա հրավիրվել էր ՀՔԾ՝ հարցաքննության։ Ա.Սաղաթելյանը ՀՔԾ-ից դուրս գալուց հետո հայտարարեց, որ  իրեն  հրավիրել էին ցույցերի կազմակերպմանն և կառավարության շենքում տեղի ունեցած անկարգությունների վերաբերյալ քրեական գործով, որոնց հետ  ինքը որեւէ առնչություն չունի։
«Օգտվելով իմ սահմանադրական իրավունքից՝ ես հրաժարվեցի ցուցմունք տա»,- հայտարարեց Ա.Սաղաթելյանը՝ նշելով, որ հնչած հարցադրումներում նկատել է ուղղորդվածություն իր անձի նկատմամբ։
«Մտասեւեռվածություն եմ նկատում  ու զգուշավորություն իմ անձի նկատմամբ և միջոցներ են ձեռնարկում ինձ վարկաբեկելու կամ  ընթացող գործընթացներից ինչ-որ կերպ ինձ  զերծ պահելու համար»,- նշեց Ա.Սաղաթելյանը՝ ընդգծելով, որ իր դեմ՞ գործողություններն ուղղորդվում են իշխանության վերնախավի  կողմից:
«Սա առաջին դեպքը չէ, մի քանի օր առաջ էլ ինձ մեկուսացրել էին,  իսկ երբ Արցախում էի գտնվում՝ զրպարտության բնույթի տեղեկություններ էին տարածում, որի վերաբերյալ իմ փաստաբանը դիմել է գլխավոր դատախազին, վաղը քաղաքացիական հայց կներկայացվի դատարան»,-ասաց Արա Սաղաթելյանը:

Они зациклены на моей личности, пытаются меня дискредитировать – Ара Сагателян
Налицо какая-то настороженность и зацикленность на моей личности, пытаются меня дискредитировать или каким-то образом держать подальше от происходящих процессов, заявил в беседе с агентством «ФактИнфо»  бывший руководитель – генеральный секретарь аппарата Национального Собрания Ара Сагателян.
Как сообщалось ранее, 25 ноября, в 18:00, Ара Сагателян был вызван на допрос в Специальную следственную службу на допрос.
Ара Сагателян после выхода из Специальной следственной службы сообщил, что его пригласили в рамках уголовного дела об организации митингов и беспорядков в здании правительства, к которым он никакого отношения не имеет.
«Воспользовавшись своим конституционным правом, я отказался давать показания», - сказал Ара Сагателян, отметив, что озвученных вопросах он заметил целенаправленность.
«Я заметил зацикленность на моей личности и настороженность. Они предпринимают меры, чтобы дискредитировать меня или каким-то образом удерживать меня от участия в происходящих процессах», - сказал Ара Сагателян, подчеркнув, что действия против него направляются высшим руководством страны.
«Это не первый случай, меня изолировали также несколько дней назад, а когда я находился в Арцахе – распространяли клевету, в связи с чем мой адвокат обратился к генеральному прокурору. Завтра в суд будет подан гражданский иск», - сказал Ара Сагателян.