Ադրբեջանի խորհրդարանը կոչ է անում հեռացնել Ֆրանսիային ԵԱՀԿ Մինսկի խմբից
Ադրբեջանի խորհրդարանն առաջարկել է, որ հանրապետության կառավարությունը դիմի Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպությանը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներից Ֆրանսիային հետ կանչելու համար:
Միլլի Մեջլիսը նաև կոչ է արել վերանայել Փարիզի հետ քաղաքական և տնտեսական հարաբերությունները նախօրեին ընդունված Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ բանաձևի պատճառով:
Նոյեմբերի 25-ին Ֆրանսիայի Սենատը հաստատել է մի փաստաթուղթ` առաջարկելով իրենց երկրի կառավարությանը ճանաչել ԼՂՀ-ն: Կողմ է քվեարկել 305 սենատոր, մեկը՝ դեմ: Բանաձևը խորհրդատվական բնույթ ունի:

Azerbaijani parliament urge to recall France from Minsk Group
Azerbaijani parliament suggested the government to apply to OSCE Minsk Group to recall France from Minsk Group co-chairmanship.
The parliament also urged to review the political and economic relations with Paris following the adoption of the resolution on Nagorno Karabakh.
On November 25 the French Senate adopted a resolution suggesting the government to recognize independence of Nagorno Karabakh. The resolution was backed by 305 Senators, one voted against. The resolution is of consulting nature.