Գտնում ենք, որ շատ սխալներ արել ենք, բայց դրանք այն աստիճանի, բոլոր ոլորտներում չեն, որ կառավարությունն ամբողջ կազմով հրաժարական տա. Թունյան
26/11/2020 13:29
Մենք գտնում ենք, որ շատ սխալներ արել ենք, բայց դրանք այն աստիճանի, բոլոր ոլորտներում չեն, որ կառավարությունն ամբողջ կազմով հրաժարական տա, լրագրողների հետ զրույցում ասաց իմքայլական պատգամավոր Բաբկեն Թունյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչու՞ կառավարությունը հրաժարական չի տալիս:
«Օրինակ՝ տնտեսական ոլորտը, չենք կարող ասել՝ ձախողվել է, որովհետև այդ ոլորտի դժվարությունները պայմանավորված են եղել կորոնավիրուսով, հետո նաև պատերազմական իրավիճակով: Այսինքն՝ այստեղ ֆորսմաժորային իրավիճակի հետ գործ ունենք», - նշեց պատգամավորը:
Ի պատասպան հարցին, թե ստորագրված տխրահռչակ փաստաթուղթը բավարար պատճառ չէ՞ հրաժարականի համար՝ Թունյանը պատասխանեց՝ եթե իրեն հիմնավորեն, որ այլ կառավարության դեպքում այլ արդյունքներ էին լինլու և որ ցույց տան, որ այդ փաստաթուղթը պայմանավորված է կոնկրետ կառավարության սխալներով ու միայն դրանով, այլ ոչ այն հանգամանքով, որ պատերազմել ենք Ադրբեջանի, Թուրքիայի դեմ, 25 տարի սպառազինության և այլ առումներով հետ ենք մնացել՝ կհամաձայնի, որ դա իրենց մեղքն է:

Мы считаем, что сделали много ошибок, но не в такой степени и не во всех сферах, чтобы весь состав правительства подал в отставку – Бабкен Тунян
26/11/2020 14:37
Мы считаем, что сделали много ошибок, но не в такой степени и не во всех сферах, чтобы весь состав правительства подал в отставку, заявил сегодня журналистам депутат фракции «Мой шаг» Бабкен Тунян, отвечая на вопрос, почему правительство не уходит в отставку.
«Например, мы не можем сказать, что сфера экономики провалена, поскольку трудности в этой сфере были обусловлены коронавирусом, а потом военной ситуацией. То есть, здесь мы имеем дело с форс-мажором», - сказал он.
На вопрос, не является ли подписанный печально известный документ достаточной причиной для отставки, Бабкен Тунян ответил, что если ему обоснуют, что в случае другого правительства, был бы другой результат и покажут, что этот документ обусловлен ошибками конкретного правительства и только этим, а не тем обстоятельством, что Армения вела войну с Азербайджаном, Турцией, отставала в вооружении на 25 лет, то он согласится, что это их вина.