Գերիների վերադարձի և անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների անցկացման  համար Լեռնային Ղարաբաղում ձևավորվել է հատուկ շտաբ
27/11/2020 20:11
Գերիների վերադարձի և անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների անցկացման համար Լեռնային Ղարաբաղում ձևավորվել է հատուկ շտաբ
Նոյեմբերի 27-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին: Այս մասին հայտնում են ՊՆ լրատվական ծառայությունից:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել խաղաղապահ զորախմբի արագ ծավալման և Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հաստատման ու պահպանման ուղղությամբ իրականացված մեծածավալ աշխատանքների համար։
Հանդիպման ընթացքում պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը հատուկ շեշտադրել է գերիների վերադարձի, ինչպես նաև անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքների անցկացման և զինծառայողների մարմինների փոխանակման գործընթացի կարևորությունը։ Նշվել է, որ այդ աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման համար Լեռնային Ղարաբաղում ձևավորվել է հատուկ շտաբ, որի կազմի մեջ է մտնում նաև ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչը։
Վաղարշակ Հարությունյանի խնդրանքով գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը ներկայացրել է խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքը և իրավիճակը խաղաղապահ զորախմբի տեղակայման վայրերում։

В Нагорном Карабахе сформирован специальный штаб для организации работ по возвращению армянских военнопленных и поиску без вести пропавших
27/11/2020 20:44
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 27 ноября принял командующего российским миротворческим контингентом в зоне конфликта Нагорного Карабаха генерал-лейтенанта Рустама Мурадова, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Глава оборонного ведомства поблагодарил Рустама Мурадова за объемную работу, проведенную миротворцами в направлении установления и сохранения мира в Нагорном Карабахе.
В ходе встречи Вагаршак Арутюнян особо подчеркнул важность процесса возвращения военнопленных, поиска пропавших без вести военнослужащих и обмена телами погибших. Было отмечено, что для эффективной организации работ в Нагорном Карабахе сформирован специальный штаб, в состав которого входит также представитель Минобороны Армении.
По просьбе Вагаршака Арутюняна, генерал-лейтенант  Рустам Мурадов рассказал о ходе миротворческой миссии и ситуации в местах размещения миротворческого контингента.