Փաշինյանը հաստատեց, որ Աննա Հակոբյանը եղել է Արցախի ՊԲ հրամանատարական կետում՝ «բանակին բարոյական աջակցություն հայտնելու նպատակով» (Տեսանյութ)
27/11/2020 14:14
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօրվա իր ուղերձում անդրադարձավ նաև իր կնոջ՝ Աննա Հակոբյանի՝ ՊԲ հրամանատարական կետում լինելու վերաբերյալ Մովսես Հակոբյանի հայտարարությանը։
«Հերոսական կռիվ են տվել նաեւ 9-րդ պաշտպանական շրջանի հատվածում մարտնչած մեր բազմաթիվ հազարավոր զինվորներ, սպաներ, գեներալներ: Բայց, ցավոք, 9-րդ պաշտպանական շրջանը ճեղքվեց՝ հանգեցնելով աղետի, և այն գեներալը, ով իր ապօրինի միջամտություններով առնվազն կիսում է պատասխանատվությունը այդ ձախողման համար, հիմա ասուլիսներ է տալիս, չակերտավոր բացահայտումներ անում՝ մոռանալով հիշեցնել, որ իր ժամանակներում 42 միլիոն դոլար մսխելու փաստի առիթով, անպիտան զենք գնելու փաստի առիթով քրեական գործ է հարուցված Ազգային անվտանգության ծառայությունում առնվազն մի դրվագով, մյուս դրվագով հետաքննություն է ընթանում:
Իմ տիկնոջն է թիրախ դարձնում, մոռանալով հարց տալ՝ իսկ հրթիռակոծվող քաղաքում, որի բնակչության 70 տոկոսը լքել է իր բնակության վայրը, ի՞նչ գործ ուներ վարչապետի ընտանիքի անդամը: Այսինքն՝ Բադեն-Բադենի սանատորիա՞ էր հրթիռակոծվող Ստեփանակերտը, որ այնտեղ գտնվելը փորձ է արվում ներկայացնել որպես իշխանության ցոփության մի աննկարագրելի օրինակ:
Ռմբապաստարաններում մնացած բնակիչներին հաց ու ջուր անձամբ հասցնելը հանցագործությո՞ւն էր: Չէի իմացել: Վարչապետի ընտանիքի անդամի մեկանգամյա այցը՝ վարչապետի հանձնարարությամբ, Պաշտպանության բանակի հրամանատարական կետ Պաշտպանության բանակին բարոյական աջակցություն, զորակցություն հայտնելու նպատակով՝ այն պայմաններում, երբ այդ բանակն անընդհատ լուր է ստանում, թե մարդիկ թիկունքում լքում են բնակավայրերը, ահա այս պայմաններում վարչապետի ընտանիքի անդամին ուղարկելը, որ տեսնեն մարդիկ, որ վարչապետի ընտանիքի անդամն է գտնվում Ստեփանակերտում, քաղաքական շահարկման առարկա դարձնելն ի՞նչ գործելակերպ է: Եվ ոմանք Ստեփանակերտից ետ են կանչվել խուճապ տարածելու և աղետի բերած ապօրինի միջամտությունների պատճառով, եւ այս հարցերը, ըստ կարգի, դեռ կպարզաբանվեն», - ասաց վարչապետը։

Никол Пашинян подтвердил, что Анна Акопян находилась в командном штабе Армии обороны, чтобы «выразить моральную поддержку армии»
27/11/2020 17:19
Премьер-министр Никол Пашинян в своем обращении к народу обратился также к заявлению генерал-полковника Мовсеса Акопяна о том, что его супруга Анна Акопян находилась в командном штабе Армии обороны Арцаха.
«Героические сражались на участке девятого оборонительного района также многочисленные наши солдаты, офицеры, генералы бои шли также. К сожалению, девятый оборонительный район прорвали, что привело к катастрофе. И генерал, который своим незаконным вмешательством как минимум разделяет ответственность за этот провал, дает сейчас пресс-конференции, делает «разоблачения», забывая напомнить, что в его время в СНБ было возбуждено уголовное дело по факту растраты 42 миллионов долларов, по факту закупки непригодного оружия.
Он нацелился на мою жену, забыв задать вопрос, что делал член семьи премьер-министра в обстреливаемом городе, 70% населения которого покинуло свои дома? То есть, подвергающийся ракетному обстрелу Степанакерт был санаторием в Баден-Бадене, что нахождение там пытаются представить как пример неописуемого распутства власти?» - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, член семьи премьер-министра, по поручению премьер-министра, посетила  командный пункт Армии обороны Арцаха, чтобы выразить поддержку Армии обороны, в условиях, когда эта армия постоянно получала сведения о том, что люди в тылу покидают свои населенные пункты.
«И некоторые были вызваны обратно из Степанакерта из-за распространения паники и незаконных вмешательств, которые привели к бедствию, и этот вопрос будет еще разъяснен согласно порядку», - сказал он.