«Ֆարխոյանի ցուցակում» ընդգրկված իրավապահները ենթարկվելու են պատասխանատվության՝ պետական դավաճանությանն օժանդակելու քրեական հոդվածներով. Մալյան (Տեսանյութ)
28/11/2020 17:07
Դատաիրավական համակարգն իր ամբողջ շղթայով այլևս չի ենթարկվում դավաճան Նիկոլ Փաշինյանին: Ոստիկանությունը, բացառությամբ 5-6 մարդու, ովքեր կորցնելու ինչ-որ բան ունեն, ևս դուրս է դավաճան իշխանությունների վերահսկողությունից, ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերի ժամանակ ասաց «ՎԵՏՕ» հասարակական շարժման ղեկավար Նարեկ Մալյանը:
«ԱԱԾ-ում նույնպես քաջ գիտակցում են, որ Հայաստանում իշխանական լծակներ է վերցրել օտարերկրյա գործակալական ցանցը՝ ի դեմս սորոսականների: Նույնը վերաբերում է նաև քննչական ծառայություններին: Նրանք էլ ամեն ինչ տեսնում ու հասկանում են, ուղղակի այդ մարդկանց պետք է բացատրել, թե ինչ պետք է անեն՝ պետությանը չվնասելու համար», - ասաց Մալյանը:
Նրա խոսքով՝ հայրենասեր մարդիկ բավական մեծ թիվ են կազմում նաև դատախազությունում:
«Սակայն իրավապահ համակարգում կան մարդիկ, որոնք հանուն կարիերայի, մեկ աստղ ավելի ունենալու, պատրաստ են դաշինք կազմել դավաճանների հետ: Կան իրավապահներ, որոնք ձերբակալում են այն մարդկանց,որոնք խոսում են պետական դավաճանության դեմ՝ ինձ, իմ ընկերենրին: Օրինակ՝ ինձ ձերբակալեցին մի հոդվածով, որով ձերբակալություն չէր հասնում:
Այդ շղթան՝ հրահնգ տվող բոլոր օղակները, հայտնվելու են «Ֆարխոյանի ցուցակ» կոչեցյալում: Այդ ցուցակում դատաիրավական համակարգի այն աշխատակիցներն են, որոնք նոյեմբերի 10-ից սկսած՝ զբաղվել են պետական դավաճանության դեմ խոսող մարդկանց նկատմամբ շինծու հալածանքներով: «Ֆարխոյանի ցուցակը» դատավոր Ֆարխոյանի անունով է, քանի որ ռեպրեսիաների, խուզարկությունների ու ձերբակալությունների թույլտվությունը տվել է դատավոր ֆարխոյանը», - ասաց Նարեկ Մալյանը:
«ՎԵՏՕ» հասարակական շարժման ղեկավարը խոստացավ՝ այդ ցուցակում ընդգրկված իրավապահները ենթարկվելու են իրավական պատասխանատվության՝ պետական դավաճանությանն օժանդակելու քրեական հոդվածներով:

Правоохранители из «Списка Фархояна» будут привлечены к уголовной ответственности за содействие государственной измене – Нарек Малян
28/11/2020 20:09
Правоохранительная система больше не подчиняется предателю Николу Пашиняну. Полиция, за исключением 5-6 человек, которым есть что терять, также вне контроля предательской власти, заявил в прямом эфире на своей странице в Facebook руководитель общественно-политического движения «ВЕТО» Нарек Малян.
«В Службе национальной безопасности также хорошо понимают, что в Армении рычагами власти завладела иностранная агентурная сеть в лице соросовцев. То же самое относится и к следственным службам. Они тоже все видят и понимают, просто этим людям нужно объяснить, что им нужно делать, чтобы не навредить государству», - сказал Нарек Малян.
По его словам, патриотичные люди составляют довольно большое число также в прокуратуре.
«Но в правоохранительной системе есть люди, которые ради карьеры, одной лишней звездочки готовы вступить в союз с предателями. Есть правоохранители, которые задерживают тех людей, выступающих против государственной измены – меня, моих друзей. Например, меня задержали по статье, которая не предусматривает задержание.
Эта цепочка, все дающие приказы звенья, окажутся в так называемом «Списке Фархояна». В этот список входят те сотрудники судебно-правовой системы, которые с 10 ноября, по сфабрикованным делам, занимались преследованием людей, выступающих против государственной измены. «Список Фархояна» назван именем Карена Фархояна, поскольку разрешение на репрессии, задержания и обыски дал судья Фархоян», - сказал Нарек Малян.
Руководитель общественно-политического движения «ВЕТО» обещал, что все правоохранители из «Списка Фархояна» будут привлечены к правовой ответственности за содействие государственной измене или участие по угловным статьям.