ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը նախագահի հրամանագրով պարգևատրվել է Մխիթար Գոշի մեդալով:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի.
Իրավակարգի և օրինականության ամրապնդման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար Հայաստանի Հանրապետության հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Մհերի ԽԱՉԱՏՐՅԱՆԻՆ պարգևատրել Մխիթար Գոշի մեդալով», - ասված է հրամանագրի տեքստում:

Начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян награжден медалью Мхитара Гоша
Указом президента Армении, начальник Специальной следственной службы Армении Сасун Хачатрян награжден медалью Мхитара Гоша.
«Принимая за основание ходатайство премьер-министра, согласно статье 136 Конституции, а также часть 1 статьи 5.3 закона «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения»,
наградить за значительный вклад в дело укрепления правопорядка и законности начальника Специальной следственной службы Республики Армения Сасуна Хачатряна медалью Мхитара Гоша», - говорится в указе президента.