Դատական իշխանության ղեկավար կազմի հետ Փաշինյանի հանդիպումը ոչ այլ ինչ է, քան գործադիր իշխանության կողմից արդարադատության նկատմամբ միջամտության փորձ. Մելիքյան
30/11/2020 14:39
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է.
«Ըստ մամուլի՝ հենց հիմա ընթանում է գործադիրի ղեկավարի հանդիպումը Դատական իշխանության ղեկավար կազմի հետ (ԲԴԽ անդամներ և դատարանների նախագահներ)։
Սա ոչ այլ ինչ է, քան գործադիր իշխանության կողմից արդարադատության նկատմամբ միջամտության փորձ՝ այն պայմաններում, երբ գնալով աճում է թշնամու առջև ծնկած քաղաքական ղեկավարության նկատմամբ հանրային պարսավանքի ալիքը, իսկ քաղաքական ղեկավարությունը դրսևորում է ամեն գնով իշխանության մնալու կամք։
Այս հանդիպման բոլոր մասնակիցները պարտավոր են հանրությանը համոզիչ բացատրություն տալ հանդիպման օրակարգի և արդյունքների մասին»։

Встреча Пашиняна с руководящим составом судебной власти не что иное, как попытка вмешательства исполнительной власти в правосудие – Рубен Меликян
30/11/2020 16:49
«Согласно СМИ, прямо сейчас проходит встреча премьер-министра с руководящим составом судебной власти (члены Высшего судебного совета и председатели судов).
Это не что иное, как попытка вмешательства в правосудие со стороны исполнительной власти в условиях, когда волна общественного порицания в отношении вставшего на колени перед врагом политического руководства растет с каждым днем, а политическое руководство демонстрирует волю удержать власть любой ценой.
Все участники этой встречи обязаны представить обществу убедительные объяснения о повестке и результатах встречи».