Լավրով. Ղարաբաղում գերիների փոխանակման ձգձգում չի նկատվում
Ռուսական կողմը չի նկատում որևէ դիտավորյալ ձգձգում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության ռազմագերիների և սպանվածների դիերի փոխանակման գործընթացում, հայտարարել է Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը ՀԱՊԿ  ԱԳՆ ղեկավարնների խորհրդի նիստից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում:
«Դժվար է խոսել այս գործընթացը ձգձգելու կանխամտածված քայլերի մասին (ռազմագերիների և զոհերի դիերի փոխանակում՝ RT), մենք նման բան չենք տեսնում: Այն, որ կան օբյեկտիվ դժվարություններ, որոնք այժմ, հուսով եմ, ավելի արագ կլուծվեն, փաստ է», - ասել է նա:
Ավելի վաղ Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի նախագահ Փիթեր Մաուրերը հայտարարել էր, որ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կողմերը փոխանակել են 200 զոհվածի դիեր:

Лавров: Россия не наблюдает затягивания обмена пленными в Карабахе
Российская сторона не наблюдает намеренного затягивания процесса обмена военнопленными и телами погибших со стороны участников конфликта в Нагорном Карабахе. Об этом заявил глава МИД России Сергей Лавров на пресс-конференции по итогам заседания Совета министров иностранных дел стран — участниц СМИД ОДКБ.
«Тут трудно говорить о каких-то преднамеренных шагах по затягиванию этого процесса (обмена пленными и телами погибших. — RT), мы их не видим. Но то, что есть объективные сложности, которые сейчас, я надеюсь, будут быстрее решаться, — это факт», — сказал он.
Ранее президент Международного комитета Красного Креста (МККК) Петер Маурер заявил, что стороны конфликта в Нагорном Карабахе обменялись телами 200 погибших.