«Պատրաստ ենք Պուտինի ոտքերն ընկնել. ծնողներ կան՝ Ալիևի անունն են տալիս. երեխու համար մարդ ամեն ինչի պատրաստ է». անհետ կորած զինծառայողի հարազատ
01/12/2020 12:15
Տեղեկություն կա, որ այսօր կամ վաղը Զանգելանի հատվածում որոնողական աշխատանքներ են լինելու: Էջմիածնի զորամասի շտաբի պետ, կապիտան Կամո Մալխասյանը լուրը հայտնեց զորամասի մոտ հավաքված անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին: Նրանք, սակայն, չհավատացին:
Էջմիածնի զորամասից 34 զինծառայող անհետ կորել է:
«Ավելի քան 40 օր երեխուց լուր չկար, երեկ փորձել է կապի դուրս գալ, բայց մեր հեռախոսն անհասանելի է եղել: Զանգահարել է քրոջս տղուն, նրա հեռախոսն էլ անջատած է եղել: Որտեղ դիմում ենք, չեն ընդառաջում մեզ», - ասաց անհետ կորած զինծառայողի հայրը:
«Հարցը տալի ես, պատասխան չկա՝ թիվ մեկ դեմքը դեմքիդ ա նայում: Պատրաստ ենք գնալ Պուտինի ոտքերն ընկնել, պատրաստ ենք Թրամփի կամ Բայդենի ոտքերն ընկնել: Ով ուզում ա լինի: Ծնողներ կան, որ արդեն Ալիևի անունն են տալիս: Ի՞նչ անեն՝ տարբերակ չունեն, երեխու համար մարդ ամեն ինչի պատրաստ է», - ասաց մեկ այլ անհետ կորած զինծառայողի հարազատ:
Ծնողների խոսքով՝ իրենց հայտնել են, որ հարցը հնարավոր է լուծել բանակցությունների միջով, որը չի ստացվում, կամ պատերազմի միջոցով. «Այնպիսի բաներ են ասում, որ ծնողը պատասխան չունենա, որ չկարողանա խոսել»:
Հիշեցնենք, որ անհետ կորած զինծառայողների հարազատները հավաքվել էին Էջմիածնի զորամասի մոտ. իրենց երեխաներին են պահանջում:

Parents of servicemen missing from Etchmiadzin military unit say ready to beg anyone who can help to find their children
According to circulating information, search works will launch in Zangelan sector today or tomorrow, head of the Etchmiadzin military unit, captain Kamo Malkhasyan told the parents gathered outside the unit.
Thirty-four servicemen are missing from Etchmiadzin military unit.
“I had no information from my child for over 40 days. He tried to contact yesterday but our phone was not available, he called my nephew but the latter’s phone was turned off,” a parent of a missing serviceman said, adding that no one assists them.
“You ask a question but there is now answer. We are ready to beg Putin or Trump or Biden. Doesn’t matter who,” another parent said, stressing that a person does everything for his child.
The parents said they were told the issue may be settled through negotiations, which though is not succeeded or through a war. “This is what they say, for the parent not to have any response,” the parent said.