Կա՛մ իրենք պետք է ձերբակալեն 100 հազարավորների, կա՛մ պետք է համակերպվեն, որ իրենց հաշված ժամեր են մնացել. Ակցիայի մասնակից
01/12/2020 18:36
Մենք չենք դադարեցնում մեր ակցիաները, կա՛մ իրենք պետք է ձերբակալեն 100 հազարավորների և շինծու գործեր կարելով՝ զսպեն այս պայքարը, կա՛մ պետք է համակերպվեն, որ իրենց հաշված ժամեր են մնացել, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՅ Դաշնակցության երիտթևի ներկայացուցիչ Քրիստինե Վարդանյանը։
«Խնդիրն այն է, որ ռեժիմը խուճապի մեջ է, այդ մարդիկ վախենում են, կառչած են իրենց աթոռներից։ Եթե իրենք հայրենիքը պաշտպանեին այնպես, ինչպես այսօր պաշտպանում են իրենց աթոռը, արդեն այս վիճակում չէինք լինի», - ասաց Քրիստինե Վարդանյանը։
Նշենք, որ մայրաքաղաքում Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով քաղաքացիներն անհնազանդության ակցիաներ են ընթանում։ Ոստիկանները բերման են ենթարկում քաղաքացիներին։

Либо они должны задержать сотни тысяч, либо свыкнуться с тем, что им остались считанные часы – участник акции протеста
01/12/2020 19:14
Мы не собираемся прекращать наши акции. Либо они должны задержать сотни тысяч и сдержать эту борьбу сфабрикованными делами, либо свыкнуться с тем, что им остались считанные часы, заявила сегодня журналистам представитель Молодежного союза АРФ «Дашнакцутюн» Кристине Варданян.
«Проблема в том, что режим в панике, цепляется за свои кресла. Если бы они защищали Родину так, как защищают свое кресло, то сейчас мы не оказались бы в этой ситуации», - сказала Кристине Варданян.
Отметим, что сегодня в Ереване проходят акции гражданского неповиновения.
Участники акции протеста требуют отставки премьер-министра. Полицейские задерживают участников акции.