«Հրապարակ». Անվստահությունն անգամ իր թիմում է, դրա համար Փաշինյանը չի չեղարկում ռազմական դրությունը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի նկատմամբ անվստահությունն ամենուր է, անգամ իր թիմում։ Ահա թե ինչու Փաշինյանը հրաժարվում է չեղարկել ռազմական դրությունը, որից հետո վարչապետին անվստահություն հայտնելու հնարավորություն կառաջանա։ Եթե նա համոզված լիներ, որ թիմը հավատարիմ է, արդեն չեղարկած կլիներ ռեժիմը, սակայն կարծում է, որ հենց մեծամասնության պատգամավորներն են իրեն անակնկալներ մատուցելու՝ իմպիչմենթ սկսելով։
Մեզ ասացին, որ քայլ առ քայլ կվերացնեն ռազմական ռեժիմից բխող բոլոր սահմանափակումները։ Արդեն չեն գործում հավաքների, մամուլի հրապարակումների սահմանափակումները, հաջորդը կլինի երկրից մեկնելու հնարավորության վերականգնումը։
Բայց ռազմական դրությունը կպահպանվի ռազմական՝ զորքի տեղաշարժի և այլ նպատակներով, իսկ իրական նպատակը կլինի վարչապետին անվստահություն հայտնելու գործընթացը կանխելը»։

«Грапарак»: Николу Пашиняну не доверяют даже в его команде, поэтому военное положение не отменяется
Газета «Грапарак» пишет, что Николу Пашиняну не доверяют даже в его команде. Вот почему Никол Пашинян отказывается отменить военное положение, после чего появится возможность выражения вотума недоверия премьер-министру. Если бы он был уверен в том, что команда верна ему, уже давно отменил бы режим военного положения. Однако он считает, что именно парламентское большинство может сделать ему сюрприз и начать процедуру импичмента.
«Нам сказали, что все предусмотренные военным положением ограничения шаг за шагом будут отменяться. Уже не действует запрет на проведение собраний, ограничения для СМИ. Следующим шагом будет восстановление возможности выезда из страны.
Однако военное положение сохранится для передвижения войска и в других целях, а реальной задачей является предотвращение вынесения вотума недоверия премьер-министру», - отмечает издание.