Տարածաշրջանում տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումն անհրաժեշտ է կայուն խաղաղության ամուր հիմք ստեղծելու համար. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
02/12/2020 14:42
ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի առցանց նիստին ՀՀ վարչապխետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց տարածաշրջանում տնտեսական և տրանսպորտային բոլոր կապերի ապաշրջափակման անհրաժեշտության մասին:
«Անհրաժեշտ է ապահովել տրանսպորտային հաղորդակցության անվտանգ գործունեությունը: Անհրաժեշտ է բացառել ցանկացած սադրանք և վերականգնել ենթակառուցվածքների գործունեությունն Արցախի ժողովրդի կյանքի համար։
Այս բոլոր միջոցառումները, ներառյալ տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական և տրանսպորտային կապերի ապաշրջափակումը, անհրաժեշտ են տարածաշրջանում կայուն խաղաղության ամուր հիմք ստեղծելու համար», - նշեց Նիկոլ Փաշինյանը։

Разблокирование транспортных связей в регионе необходимо для установления твердого фундамента для длительного мира в регионе – Пашинян
02/12/2020 14:07
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил о необходимости разблокирования всех экономических и транспортных связей в регионе.
«Необходимо обеспечить безопасное функционирование транспортных коммуникаций. Необходимо исключить любые провокации и восстановить нормальные условия для функционирования инфраструктур для жизнедеятельности народа Арцаха. Все названные меры, включая разблокирование всех экономических и транспортных связей в регионе, необходимы для установления твердого фундамента для длительного мира в регионе», - заявил Пашинян на заседании совета коллективной безопасности ОДКБ в режиме видеоконференции.