Թուրքիան հայտարարել է, որ Ղարաբաղում Ռուսաստանի հետ համատեղ կենտրոնի աշխատանքները շուտով կմեկնարկեն
Թուրքիայի և Ռուսաստանի զինված ուժերն առաջիկայում կսկսեն կատարել իրենց պարտականությունները Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի վերահսկման համատեղ կենտրոնում: Այս մասին դեկտեմբերի 2-ին հայտարարել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարարության ղեկավար Հուլուսի Աքարը:
Նա նշել է, որ ներկայումս աշխատանքներ են տարվում Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակը վերահսկելու համար թուրք-ռուսական դիտորդական կենտրոնի կառուցման ուղղությամբ:
«Ընթացքի մեջ է համատեղ կենտրոնի կառուցումը, զինվորականներն առաջիկայում իրենց պարտականությունները կստանձնեն: Դրանում ծառայելու են թուրք և ռուս սպաներ, այդ թվում՝ գեներալներ: Նրանք միասին կաշխատեն մշտական հրադադարի ռեժիմը պահպանելու համար», - Աքարի խոսքերը մեջբերում է «Karakose Haber»-ը:

Турция сообщила о скором начале работы совместного с РФ центра в Карабахе
Военные Турции и России в ближайшее время приступят к выполнению своих обязанностей в совместном центре по контролю за ситуацией в Нагорном Карабахе в ближайшее время. Об этом 2 декабря сообщил глава турецкого министерства обороны Хулуси Акар.
Он отметил, что в настоящее время ведутся работы по строительству турецко-российского наблюдательного центра по мониторингу за ситуацией в Нагорном Карабахе.
«Сейчас идет строительство совместного центра, (военные) приступят к своим обязанностям в ближайшее время. Нести службу в нем будут турецкие и российские офицеры, в том числе генералы. Они будут сотрудничать для поддержания постоянного режима прекращения огня», — приводит слова Акара издание Karakose Haber.