Նոյեմբերի 10-ը մենք պետք է նշենք որպես հայրենադավության օր. Նաիրա Զոհրաբյան (Տեսանյութ)
Քննարկում ենք նոյեմբերի 10-ը հայրենադավությա՞ն, թե՞դավաճանության օր հռչակվի, այս մասին Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Արժանապատվության երթ»-ի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Նիկոլ Փաշինյանը մեզանից խլեց մայիսի 8-ը, գողացավ Շուշիի ազատագրման մեր եռատոն հաղթանակը և, ուրեմն, նոյեմբերի 10-ը մենք պետք է նշենք որպես հայրենադավության օր, մենք պետք է սգանք այդ օրը», - ասաց նա։
Նա նշեց, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հայտարարությունը հստակ է՝ կապիտուլացիոն փաստաթղթի միակ պատասխանատուն Նիկոլ Փաշինյանն է։
«Մնացածը, ես այսպես եմ հասկացել, իրեն ու իր թիմին հեռանալու դեպքում կտրվեն անվտանգության երաշխիքներ», - ասաց Զոհրաբյանը։
ԲՀԿ-ական պատգամավորն ասաց, որ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ քաղաքացիների արժանապատվության անկման, Հայաստանի ու Արցախի պարտության խորհրդանիշն է ու այդ խորհրդանիշը րոպե առաջ պետք է հեռանա։

Мы должны отмечать 10 ноября как день измены Родине – Наира Зограбян
Мы обсуждаем вопрос провозглашения 10 ноября днем измены или предательства родины, об этом заявила сегодня во время «Шествия достоинства» депутат парламента от фракции «Процветающая Армения Наира Зограбян.
«Никол Пашинян отнял у нас 8 мая, украл наш тройной праздник освобождения Шуши и, следовательно, 10 ноября мы должны отмечать как день измены Родине, мы должны объявить траур в этот день», - сказала она.
Наира Зограбян отметила, что президент РФ Владимир Путин четко сказал, что единственным ответственным за капитуляцию является Никол Пашинян.
«Что касается остального, то как я понимаю, в случае ухода Пашиняна и его команды им будут предоставлены гарантии безопасности», - сказала она.
Депутат фракции «Процветающая Армения» заявила, что Никол Пашинян является символом падения достоинства граждан Армении, поражения Армении и Арцаха и этот символ должен уйти как можно раньше.
«Нужно сделать все, чтобы как можно раньше добиться отставки этого человека», - отметила Наира Зограбян.