Ռուս խաղաղապահները Ստեփանակերտում վերանորոգել են դպրոց (Տեսանյութ)
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ռուս խաղաղապահների օգնությամբ սկսել է գործել հերթական դպրոցը, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
Խոսքը թիվ 8 միջնակարգ դպրոցի մասին է: Ռուսաստանի ռազմական անձնակազմն օգնել է ուսումնական հաստատությունում վերանորոգում իրականացնել և ապահովել անվտանգությունը` «միաժամանակ մատակարարելով անհրաժեշտ ուսումնական նյութեր և սարքավորումներ»:
Նշվում է, որ ուսուցիչները հարմարեցնում են ծրագիրը, որպեսզի դպրոցականները արագ հասնեն արդյունքի:
Ռուս խաղաղապահները նաև օգնում են վերակառուցել քաղաքացիական ենթակառուցվածքները Լեռնային Ղարաբաղի այլ բնակավայրերում:
Ընդգծվում է, որ ընդհանուր առմամբ, ռազմական ինժեներները Ղարաբաղում ականազերծել են ավելի քան 34 հա տարածք, շուրջ 12 կմ ճանապարհ, ստուգել  ավելի քան 110 տուն և սոցիալական օբյեկտներ, ինչպես նաև հայտնաբերել  և վնասազերծել 1077 պայթուցիկ օբյեկտ:

Российские миротворцы отремонтировали школу в Степанакерте (Видео)
В столице непризнанной Нагорно-Карабахской Республики городе Степанакерте благодаря помощи российских миротворцев начала работать еще одна школа, сообщает Минобороны РФ.
Речь идет об общеобразовательной школе № 8. Российские военнослужащие помогли провести ремонт в учебном заведении и обеспечили безопасность «при снабжении необходимым учебным имуществом и оборудованием».
Отмечается, что учителя адаптируют программу так, чтобы школьники смогли быстро наверстать упущенное.
Российские миротворцы помогают восстанавливать гражданскую инфраструктуру и в других населенных пунктах Нагорного Карабаха.
Подчеркивается, что всего военные инженеры разминировали в Нагорном Карабахе более 34 га территории, около 12 км дорог, проверили свыше 110 домов и социальных объектов, а также нашли и обезвредили 1077 взрывоопасных предметов.