Լավրովը դեկտեմբերի 7-ին Մոսկվայում բանակցություններ կանցկացնի Հայաստանի ԱԳ նախարարի հետ
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը երկուշաբթի բանակցություններ կանցկացնի իր հայ գործընկեր Արա Այվազյանի հետ և կքննարկի Լեռնային Ղարաբաղի վերաբերյալ համաձայնագրերի կատարման ընթացքը:
«Հայաստանի արտգործնախարարության ղեկավարը դեկտեմբերի 7-ին աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում», - հինգշաբթի կայացած ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Նրա խոսքով՝ «մեր երկրների արտաքին գործերի գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն միջազգային և տարածաշրջանային խնդիրներ, ինչպես նաև երկկողմ կապերի ամբողջ շրջանակը»:
«Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների հայտարարության իրագործմանը՝ շեշտը դնելով մարդասիրական օգնության տրամադրմանը, ենթակառուցվածքների վերականգնմանը, տրանսպորտային միջանցքների ապաշրջափակմանը տարածաշրջանում, այդ թվում՝ Ռուսաստանի միջգերատեսչական պատվիրակության Երևան և Բաքու կատարած այցից հետո նոյեմբերի 21-ին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների համատեքստում», - ասել է Զախարովան:

Lavrov to hold negotiations with Armenia’s FM in Moscow on December 7
Russia’s Foreign Minister Sergey Lavrov will conduct negotiations with his Armenian counterpart Ara Aivazian and discuss the pace of implementation of NK agreements.
“Armenia’s foreign affairs minister will be in Moscow on December 7 on a working visit,” Russia’s MFA spokesperson Maria Zakharova said at a briefing on Thursday.
She said the foreign ministers of the two countries will discuss international and regional issues as well as the whole specter of bilateral ties.
“A special attention will be paid to the implementation of November 9 statement of leaders of Russia, Azerbaijan and Armenia, with the accent being put on the provision of humanitarian aid, restoration of infrastructures, de-blockading of transport corridors, including in the pre-context of the arrangements reached on November 21 after Russia’s interdepartmental delegation’s visit to Yerevan and Baku,” Zakharova said.