Երկրի վարչապետի ապաշնորհ և անհեռատես կառավարման պատճառով կորցրինք մեր մեծ հայրենիքի այն մասը. ԱԱԾ պաշտոնյան թողնում է աշխատանքը
03/12/2020 12:45
ԱԱԾ սպա, մայոր Գրիգորի Թավադյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է համակարգից հեռանալու որոշման մասին։ Նա գրել է.
«Ազգային անվտանգության ծառայության հարգարժան գործընկերներ
Տեղեկացնում եմ, որ սեփական դիմումի համաձայն ազատվել եմ Ազգային անվտանգության ծառայությունում զբաղեցրածս պաշտոնից:
Շուրջ 13 տարի առաջ այս դժվարին, բայց պատվաբեր ուղու ընտրության հիմքում եղել է մեր Հայրենիքն առավել անվտանգ և ամուր տեսնելու երազանքն ու այդ երազանքին հասնելու համար որևէ ջանք չխնայելու երդումս:
Երախտապարտ եմ իմ բոլոր ղեկավարներին և գործընկերներին՝ այս տարիների համատեղ ծառայության համար: Ինձ համար մեծ պատիվ էր այս ճանապարհն անցնել ձեզ հետ միասին: Ես մշտապես զգացել եմ բոլորիդ հարգանքը, մասնագիտական աճ ունեցել գրեթե բոլոր ղեկավարների օրոք, ինչից էլ ներշնչվել է այն վստահությունը, թե միասին օրեցօր ավելի ենք մոտենում մեր երազանքների Հայրենիքին:
Ուզում եմ վստահեցնել բոլորիդ, որ այսօրվա իմ որոշման հիմքում չկա որևէ քաղաքական հաշվարկ: Պարզապես ինձնից նենգաբար գողացել են իմ երազանքը, և սպային բնորոշ լռությունն ու չեզոքությունը պահպանելն այլևս վեր է իմ ուժերից։
Երկրի վարչապետի ապաշնորհ և անհեռատես կառավարման արդյունքում մեր հասարակությունը ծայրաստիճան պառակտվեց, մենք կորցրինք մեր մեծ հայրենիքի այն մասը, որը երբեք թշնամու կողմից գրավված չէր եղել, և սերունդ, որը երբեք պարտություն չէր տեսել:
Այսօր, առավել քան երբևէ, երկրի ղեկավարի քաղաքական անկարողությունը կործանարար է մեր հայրենիքի առջև ծառացած բազմաթիվ խնդիրների լուծման գործում, որոնցից ամենահրատապներն, անշուշտ, անհետ կորածների և գերիների հարցերն են:
Դեռևս հույս եմ հայտնում, որ պետությանը պատվով ծառայած սպայիս նման կտրուկ որոշումը իր տեղում և չափով որևէ կերպ կներազդի երկրի վարչապետի կողմից իրականությանը վերջապես առերեսվելուն՝ ի նշան անձնական և հանրային բողոքի։ Անասելի սեղմ է այն ժամանակը, որում նա պետք է սթափ գնահատի իր հեռանալու և նոր, կարող ուժերի համար ճանապարհ բացելու անհրաժեշտությունը։
Անվտանգ ծառայություն եմ մաղթում բոլոր համածառայակիցներիս և ամուր հավատ՝ մեր ընդհանուր երազանքի հանդեպ։

В результате некомпетентного и недальновидного управления премьер-министра страны мы потеряли часть нашей великой Родины – офицер СНБ оставляет службу
03/12/2020 14:35
Офицер Службы национальной безопасности, майор Григорий Тавадян сообщил на своей странице в Facebook о решении уйти из системы.
«Уважаемые коллеги из Службы национальной безопасности!
Сообщаю, что по собственному заявлению освобожден от занимаемой в Службе национальной безопасности должности.
Около 13 лет назад в основе моего выбора этого трудного, но благородного пути была мечта увидеть нашу Родину более безопасной и сильной и моя клятва не жалеть сил для достижения этой мечты.
Благодарен всем своим руководителям и партнерам за совместную службу на протяжении этих лет. Для меня было большой честью пройти этот путь вместе с вами. Я всегда чувствовал ваше уважение, у меня был профессиональный рост почти при всех руководителях, что вселяло уверенность в том, что вместе мы с каждым днем все больше приближаемся к Родине нашей мечты.
Хочу заверить всех, что мое сегодняшнее решение не основано на каком бы то ни было политическом расчете. Просто у меня подлым образом украли мою мечту, и хранить присущие офицеру молчание и нейтралитет – уже превыше моих сил.
В результате некомпетентного и недальновидного управления премьер-министра страны наше общество крайне расколото, мы потеряли ту часть нашей великой Родины, которая никогда не была захвачена врагом, и поколение, которое никогда не видело поражения.
Сегодня как никогда политическая неспособность руководителя страны разрушительна в деле решения многочисленных проблем, стоящих перед нашей Родиной, наиболее актуальными из которых, безусловно, являются вопросы пропавших без вести и пленных.
Подобное кардинальное решение с честью служившего государству офицера на своем месте – знак личного и общественного протеста – в надежде на то, что в какой-то мере и каким-то образом повлияет на принятие реальности, наконец, премьер-министром.
Невероятно сжаты сроки, в течение которых он должен трезво оценить необходимость своего ухода, чтобы открыть путь для новых, способных сил.