Նիկո՛լ, դու այլևս իշխանություն չունես. Արթուր Վանեցյան (Տեսանյութ)
Մենք միասին, բոլոր կարող ուժերով, կձևավորենք այնպիսի իշխանություն, որը կկայացնի ոչ թե պարտադրած, այլ այլընտրանքների վրա հիմնված որոշումներ, այսօր հանրահավաքի ժամանակ ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Հետևաբար եկեք արձանագրենք. Նիկո՛լ ,դու այլևս իշխանություն չունես: Հենց այլընտրանքից զուրկ որոշումների պատճառով Հայաստանն այսօր ջլատված է: Մենք այսօր չունենք աշխարհում վստահություն վայելող իշխանություն, քանի որ սեփական պետությունը կապիտուլյացիայի հասցրած իշխանությունը չի կարող հարգանքի արժանանալ այլ պետություններում: Մեր խնդիրն է վերականգնել պետության ներքին դիմադրողականությունը», - ասաց Վանեցյանը:
Նրա խոսքով՝ պատերազմում տարած մեր պարտության հիմնական պատճառներից մեկը Ռուսաստանի հետ հարաբերությունների խայտառակ վիճակն է՝ չնայած որ Նիկոլ Փաշինյանն, առանց բացառության, փչացրել է Հայաստանի հարաբերությունները բոլոր աշխարհաքաղաքական կենտրոնների հետ:
«Նրան լուրջ չեն ընդունել Ռուսաստանում, Եվրոպայում, ԱՄՆ-ում, Չինաստանում, Իրանում ու արաբական աշխարհում: Փաշինյանը վարել է Հայաստանն արտաքին աշխարհից մեկուսացնեու քաղաքականություն, ինչի արդյունքում միջազգային հարաբերությունների սուբյեկտից վերածվել ենք օբյեկտի: ՀՀ ղեկավարը չի համարձակվում պատասխանել Ալիևին և Էրդողանին, այն դեպքում, երբ նրանք խոսում են Հայաստանի տարածքով կառուցվող ճանապարհի մասին», - ասաց Վանեցյանը:

Никол, у тебя больше нет власти – Артур Ванецян
Мы вместе со всеми способными силами сформируем власть, которая будет принимать решения, основанные на альтернативе, а не на принуждении, заявил сегодня в ходе митинга на площади Свободы в Ереване председатель партии «Родина», бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян.
«Следовательно, давайте констатируем: Никол – у тебя больше нет власти. Именно из-за решений, лишенных альтернативы, Армения сегодня разобщена. У нас сегодня нет власти, которой доверяют в мире, поскольку доведшая собственное государство до капитуляции власть не может удостаиваться уважения других государств. Наша задача – восстановить внутреннюю сопротивляемость государства», - сказал Артур Ванецян.
По его словам, одной из основных причин поражения в войне является позорное состояние отношений с Россией, хотя Никол Пашинян испортил отношения Армении со всеми без исключения геополитическими центрами.
«Его не воспринимали серьезно в России, Европе, США, Китае, Иране и арабском мире. Пашинян вел политику изолирования Армении от внешнего мира, в результате чего мы превратились из субъекта международных отношений в объект. Руководитель Армении не смеет отвечать Алиеву и Эрдогану, когда они говорят о строительстве дороги по территории Армении», - сказал Артур Ванецян.