Ինչո՞ւ «Իսկանդերը» կիրառվեց Շուշիում, ինչո՞ւ ՀՀ-ն չդիմեց ՀԱՊԿ-ին, ո՞ւմ հրամանով է հանձնվել Շուշին, կոնկրետ ո՞ր օրը. Միքայել Մինասյանը հարցեր է ուղղել Նիկոլ Փաշինյանին և Աննա Հակոբյանին
12/12/2020 11:04
Սուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանն իր իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակած «Ռեքվիեմ2» տեսանյութում ներկայացրել է մեկ տասնյակ հարցեր՝ նշելով, թե ինքն այդ հարցերի պատասխանը գիտի, բայց հուշում է մարդկանց, որ դրանք ուղղեն վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին և նրա կնոջը՝ Աննա Հակոբյանին
«Ուզում եմ մի քանի հարց տալ, և ես այդ հարցերի պատասխանները գիտեմ, բայց հուշում եմ մարդկանց (կարևոր չի, թե բարիկադի որ կողմում եք, նիկոլապաշտ եք, թե՝ հայրենասեր), որ այդ հարցերն ուղղեն իշխանություններին՝ կոնկրետ Նիկոլ Փաշինյանին և Աննա Հակոբյանին։
1. Ինչո՞ւ ՀՀ-ն չի վկայակոչել ՀՀ-ի և ՌԴ-ի միջև կնքված երեք պայմանագրերը, որոնցով երբ վտանգ է սպառնում Հայաստանի Հանրապետության անվտանգությանը, Ռուսաստանի Դաշնությունը պարտավոր է անել՝ մեկ, երկու, երեք։ Ինչո՞ւ։
2. Երբ ռմբակոծվում էր Հայաստանի Հանրապետությունը, ինչո՞ւ ՀՀ-ն կոնկրետ չդիմեց ՀԱՊԿ-ին։
3.Կոնկրետ ո՞ր օր է ընկել Շուշին և ում հրամանով է հանձնվել Շուշին։
4. Ինչո՞ւ «Իսկանդերը» նոյմբերի 7-ին կիրառվեց Շուշիում։ Դուք ռմբակոծել եք Շուշին, ինչո՞ւ և ո՞ւմ հրամանով։
5. Ինչո՞ւ ոչ մի անգամ չեն կիրառվել մեր բալիստիկ հրթիռները՝ «Իսկանդերը», «Տոչկա Ու»-ն և այլն, որպեսզի վնասեն ադրբեջանական նավթամուղային ենթակառուցվածքը։
6. Ինչո՞ւ երբեք չի ռմբակոծվել որևէ օդանավակայան, որովհետև Ադրբեջանում բոլոր օդանավակայանները հասանելի են Իսկանդերի համար։
7. Ինչո՞ւ չճանաչվեց Արցախի Հանրապետության անկախությունը պատերազմի ողջ ընթացքում։
8. Ո՞վ է հրաման տվել չուղարկել Արցախի Հանրապետություն կոնկրետ զինատեսակներ, որոնք ստացվել էին Ռուսաստանի Դաշնությունից, որպեսզի փակեն օդը։
9. Ո՞վ է հրաման տվել 5-րդ կորպուսին և ինչո՞ւ է Նիկոլ Փաշինյանը ազգային հերոսի կոչումով օժտել մի անձնավորության, որը տարել և հարյուրավոր զոհեր է տվել։ Ի՞նչ կոնկրետ խնդիր էին լուծում տղաներն այնտեղ;
Հարցերն աներևակայելի շատ են, բայց ուզում եմ եզրափակել ամենակարևոր հարցով, լավ, դուք գիշերը ո՞նց եք քնում, ինչո՞ւ տղաների մահը նույնիսկ սարքեցիք թատրոն, ինչու եք թաքցնում տղաների մահը։ Ինչո՞ւ չեք հանձնում տղաների մարմինները ծնողներին, ինչու չեք հայտնում նրանց անունները, ինչու չարեցիք ամեն ինչ, որպեսզի դիերը կաարողանան վերցնել։ Ինչու չեք զբաղվում գերիներով, ինչու այդքան թքած ունեք հայ ժողովրդի վրա», - եզրափակել է Միքայել Մինասյանը։

Почему «Искандер» был применен в Шуши, почему Армения не обратилась в ОДКБ, по чьему приказу и когда конкретно был сдан Шуши? Микаел Минасян адресовал вопросы Николу Пашиняну и Анне Акопян
Бывший посол Армении при Святом Престоле Микаел Минасян опубликовал на своей странице в Facebook видеоматериал «Requiem /2», в котором озвучил ряд вопросов. Микаел Минасян отметил, что знает ответы на эти вопросы, однако призывает людей адресовать эти вопросы премьер-министру Николу Пашиняну и его супруге – Анне Акопян.
«Хочу задать несколько вопросов, хотя я знаю ответы на эти вопросы, но подсказываю людям (неважно по какую сторону баррикад вы стоите, любите Никола или Родину), чтобы задали эти вопросы власти – конкретно Николу Пашиняну и Анне Акопян:
1. Почему Армения не сослалась на три заключенные между Арменией и РФ соглашения, согласно которым, Российская Федерация обязана сделать – первое, второе, третье, если безопасности Армении угрожает опасность. Почему?
2. Почему Армения не обратилась конкретно в ОДКБ, когда обстреливалась территория Республики Армения?
3. В какой конкретно день пал город Шуши и по чьему приказу был сдан Шуши?
4. Почему ОТРК «Искандер» был применен 7 ноября в Шуши? Вы бомбардировали Шуши. Почему и по чьему приказу?
5. Почему ни разу не были применены наши баллистические ракеты – «Искандер», «Точка У» и т.д., чтобы нанести удар по инфраструктуре азербайджанских нефтепроводов?
6. Почему никогда не был обстрелян какой-либо аэропорт, несмотря на то, что все аэропорта Азербайджана находятся в радиусе действия ОТРК «Искандер»?
7. Почему в течение всего периода войны не была признана независимость Республики Арцаха?
8. Кто дал приказ не отправлять в Арцах конкретные виды оружия, которые были получены из Российской Федерации, чтобы "закрыть небо"?
9. Кто дал приказ 5-му корпусу и почему Никол Пашинян присудил звание национального героя человеку, который повел на смерть тысячи парней. Какую конкретно задачу выполняли там парни?
Вопросов невероятно много, но хочу закончить самым важным: ладно, как вы спите ночью? Почему даже смерть парней превратили в театр? Почему скрываете смерть парней? Почему не передаете тела парней их родителям? Почему не сообщаете их имена? Почему не сделали все, чтобы забрать тела? Почему не занимаетесь пленными? Почему вам так наплевать на армянский народ?» - резюмировал Микаел Минасян.