Կրեմլում մեկնաբանել են Լեռնային Ղարաբաղում իրավիճակի սրումը
Տագնապալի իրավիճակ է տեղի ունեցել Լեռնային Ղարաբաղում, բայց այն արագորեն կասեցվել է, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Նա նշել է, որ տեղի ունեցածի մասին քիչ տեղեկություններ կան, ռուսական կողմը վերահսկում է իրավիճակը, «սա լրացուցիչ բեռ է մեր խաղաղապահների համար»: Պեսկովը պարզաբանել է, որ անհապաղ կապեր են հաստատվել տեղի ունեցածի վերաբերյալ:
«Սա ամբողջ տեղեկատվությունն է, որը մենք կարող ենք տրամադրել... Իրոք, տագնապալի իրավիճակ էր, բայց այն շատ արագ դադարեցվել է», - ասել է նա լրագրողներին՝ պատասխանելով հարցին, թե Կրեմլը տեղեկություններ ունի՞ Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի ռեժիմի խախտման մասին:

В Кремле прокомментировали обострение ситуации в Нагорном Карабахе
В Нагорном Карабахе имела место тревожная ситуация, но она была очень оперативно купирована, заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Он отметил, что информации о произошедшем мало, российская сторона следит за ситуацией, «это дополнительная нагрузка для наших миротворцев». Песков уточнил, что по происходящему оперативно осуществлялись контакты.
«Это вся информация, которую мы можем предоставить... Действительно, имела место тревожная ситуация, но она была очень оперативно купирована», - заявил он журналистам, отвечая на вопрос о том, есть ли в Кремле информация о нарушении перемирия в Нагорном Карабахе.