Ռուս խաղաղապահները հայտարարել են Ղարաբաղի Հադրութի շրջանում իրավիճակի կայունացման մասին
Ռուս խաղաղապահների միջամտությունից հետո իրավիճակը Լեռնային Ղարաբաղի Հադրութի շրջանում կայունացել է: Այս մասին հայտարարել է տարածաշրջանում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
«Դեկտեմբերի 11-ին, Հադրութի շրջանի Խծաբերդ և Հին Թաղեր բնակավայրերի մերձակայքում տեղի է ունեցել հրադադարի ռեժիմի խախտում, որը ճնշվել է ռուսական խաղաղապահ զորամիավորման գործողություններով», - ասել է նա ճեպազրույցի ժամանակ:
Ըստ Մուրադովի՝ այժմ ամեն ինչ հանգիստ է, ռուս խաղաղապահները մշտապես վերահսկում են իրավիճակը, ինչպես նաև կապ են պահպանում հայկական և ադրբեջանական կողմերի ներկայացուցիչների հետ:

Российские миротворцы заявили о стабилизации обстановки в Гадрутском районе Карабаха
Обстановка в Гадрутском районе Нагорного Карабаха после вмешательства российских миротворцев стабилизировалась. Об этом заявил командующий российским миротворческим контингентом в регионе генерал-лейтенант Рустам Мурадов, передает «Интерфакс».
«11 декабря в окрестностях населенных пунктов Хцаберд и Хин Тахер Гадрутского района произошло нарушение режима прекращения огня, которое было пресечено действиями российского миротворческого контингента», - рассказал он во время брифинга.
По словам Мурадова, сейчас все спокойно, российские миротворцы ведут постоянный мониторинг ситуации, а также поддерживают связь с представителями армянской и азербайджанской сторон.