Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջողները նրա տեսքով «չուչել» են տարել Կառավարության դիմաց (Լուսանկարներ, տեսանյութ)
16/12/2020 13:16
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիներն ակցիա են իրականացնում Կառավարության շենքի դիմաց. վերջիններս Նիկոլ Փաշինյանի տեսքով «չուչել» են բերել Կառավարության մոտ։
«Այս չուչելի վրա պատասխանատվություն չկա, այս շենքում վարչապետի աթոռին գամված, սոսնձվածի վրա մի ամբողջ երկրի, մի ամբողջ ազգի պատասխանատվություն է», - ասաց «Հայրենիք» կուսակցության ներկայացուցիչ Բաբկեն Հարությունյանը։
Նա ասաց, որ Նիկոլ Փաշինյանն ամեն օր, ամեն ժամ նոր տարածքներ է հանձնում թշնամուն առանց կռվի, առանց պատերազմի։
«Հայրենիք» կուսակցության մամուլի խոսնակ Սոս Հակոբյանն էլ Նիկոլ Փաշինյանին կոչ արեց հեռանալ, որպեսզի երկիրը հնարավորություն ունենա շնչել։

Перед зданием правительства Армении проходит акция протеста с требование отставки Никола Пашиняна (Видео)
16/12/2020 13:45
Группа граждан проводит сегодня перед зданием правительства Армении акцию протеста с требованием отставки Никола Пашиняна. Участники акции принесли с собой чучело Никола Пашиняна к зданию правительства.
«У этого чучела нет ответственности, а вцепившийся в кресло в этом здании несет ответственность за всю страну, всю нацию», - заявил представитель партии «Родина» Бабкен Арутюнян.
Он сказал, что Никол Пашинян каждый день, каждый час сдает новые территории врагу, без войны.
Пресс-секретарь партии «Родина» Сос Акопян призвал Никола Пашиняна уйти, чтобы у страны появилась возможность вздохнуть.