Թուրքական զորքերի շարասյունը շարժվել է դեպի Սիրիայի Իդլիբ նահանգի հարավային շրջաններ
Ավելի քան 30 զրահամեքենա և ռազմական բեռնատար թուրքական զորքերի շարասյան կազմում հինգշաբթի շարժվել են Սիրիայի սահմանից դեպի Իդլիբ նահանգի հարավային շրջաններ: Այս մասին հայտնում է «El Nashra» լրատվական պորտալը:
Ըստ աղբյուրի՝ թուրք զինվորները դիրքեր են գրավել դիտակետերի շուրջ լեռնային Ջեբել էզ-Զավիա քաղաքում, որը վերահսկվում է սիրիական զինված ընդդիմության կողմից:
Ավելի վաղ այս տարածք էին տեղափոխվել թուրք զինվորականները, որոնք տեղակայված էին հարևան Հալեպ և Համա նահանգներում:
Նրանց դիրքերը սիրիական բանակի կողմից արգելափակվել էին բոլոր կողմերից հունվարին ավազակային կազմավորումներից հյուսիսարևմտյան դեէսկալացիայի գոտում մի քանի բնակավայրերի ազատագրումից հետո:

Колонна турецких войск проследовала в южные районы сирийской провинции Идлиб
Свыше 30 бронемашин и военных грузовиков проследовали в четверг в составе колонны турецких войск через сирийскую границу в южные районы провинции Идлиб. Об этом сообщил новостной портал El Nashra.
По его информации, турецкие военнослужащие заняли позиции вокруг наблюдательных постов в гористой местности Джебель-эз-Завия, которая находится под контролем сирийской вооруженной оппозиции.
Ранее в этот район переместились турецкие военные, которые были размещены в соседних провинциях Алеппо и Хама.
Их посты оказались блокированными со всех сторон сирийской армией после освобождения в январе от бандформирований нескольких населенных пунктов в северо-западной зоне деэскалации.