Եռաբլուրում այսօր արձանագրվեց պետության վախճանը. Արփինե Հովհաննիսյան
ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Եռաբլուր պանթեոնում այս պահին ստեղծված լարված իրավիճակին:
Նա ընդգծել է, որ ոչ ոք հայրենիքի համար ննջող զինվորի հոգու հանգստյան վայրում չէր վանկարկել «Նիկո՛լ, վարչապետ», չէր հայհոյել մահացածին՝ գոռալով «դուխով»:
«Ոչնչությո՛ւն, քանի կոպեկ արժեր սգո երթդ, երբ մյուս կողմում զոհվածների հարազատները գոռում են «դավաճան» ու «թուրք Նիկոլ»։ Դու հասար նպատակիդ, տակա՛նք՝ չթողեցիր տղերքը հանգիստ ննջեն։ Եռաբլուրը ոչ մեկ այսպես չէր պղծել։ Ոչ ոք հայրենիքի համար ննջող զինվորի հոգու հանգստյան վայրում չէր վանկարկել «Նիկո՛լ, վարչապետ»։ Ոչ ոք ձեռքով չէր ողջունել մյուսին։ Ոչ ոք չէր հայհոյել մահացածին՝ գոռալով «դուխով»։ Եռաբլուրում այսօր արձանագրվեց պետության վախճանը։
Այլասերվածների մատյան գունդը (ալեններ, պապիկյաններ, դիջեյներ, սորոսական Արմեններ, դավոյանպրազյաններ, եւ այլ) առաջին գծում զգաց՝ ինչ ասել է ժողովրդի իշխանություն։ Հիմա հասկացա՞ք, որ առանց բազմահազար ոստիկանների դուք 0 եք։ Ոչնչությո՛ւն։ Պի՛ղծ։ Ոչինչ էիր ու ոչինչ դարձար։
Դու անգամ սգալ չգիտես պատշաճ։ Նիցշեն ասում էր՝ թե ուզում ես քո մասին լավ բան լսել, մահացիր։ Ասեմ՝ քեզ մահն էլ չի փրկի։ Ապրես՝ անիծվելու ես, մահանաս՝ էլի անիծվելու ես», - գրել է նախկին նախարարը։

Сегодня в «Ераблуре» была констатирована кончина государства – Арпине Ованнисян
Бывший министр юстиции Армении Арпине Ованнисян обратилась на своей странице в администрации в Facebook к создавшейся сегодня ситуации на военном пантеоне «Ераблур».
Она подчеркнула, что никто еще не скандировал в месте, где покоятся павшие за Родину герои, «Никол – премьер», не оскорблял погибших, не выкрикивал «с духом».
«Ничтожество! Какую ценность имеет твое траурное шествие, когда с другой стороны родственники погибших кричат тебе «Предатель!», «Никол турок»?! Ты достиг своей цели? Поддонок, ты не дал нашим парням покоиться в мире. Никто еще не осквернял так «Ераблур». Никто еще не скандировал в месте, где покоятся павшие за Родину солдаты, «Никол – премьер». Никто не здоровался друг с другом за руку. Никто не оскорблял погибших своими выкриками «с духом». «Ераблур» сегодня констатировал кончину государства.
Полк извращенцев (алены, папикяны, ди-джеи, соросовские Армены, давояны-празяны и т.д.) на первой линии почувствовали, что значит власть народа? Сейчас поняли, что без многотысячных полицейских вы – ноль? Ничтожество! Нечестивец! Ты был ничем, и стал ничем.
Ты даже скорбеть не умеешь. Ницше говорил: если хочешь услышать о себе хорошее –  умри. Скажу, тебя не спасет даже смерть. Пока ты жив – будешь проклят, а умрешь – снова будешь проклят», - написала бывший министр юстиции.