«Փաստ». Հազարավոր նահատակների հիշատակը Նիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմը դարձրել են PR-ի առիթ
«Ինչպես երևում է, նույնիսկ մեր հազարավոր նահատակների հիշատակն է Նիկոլ Փաշինյանի ու իր թիմի համար PR-ի առիթ: Այսօր նախատեսվում է հիշատակի սգո երթ Հանրապետության հրապարակից Եռաբլուր: Կան տեղեկություններ, որ Փաշինյանն ուզում է այս երթը յուրօրինակ «վստահության ակցիա» դարձնել՝ ի պատասխան ընդդիմության բազմահազարանոց հանրահավաքների ու քայլերթերի:
Սակայն, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, նրան զեկուցվել է, որ մարդիկ իրենց խոնարհումը, հարգանքի տուրքը ցանկանում են մատուցել առանց Փաշինյանի ու նրա թիմի, ուստի իրենց հետ շատ քիչ «քայլողներ» են լինելու: Այդ իսկ պատճառով, ըստ տեղեկությունների, բոլոր նախարարությունների, մարզպետարանների, պետական այլ կառույցների ու իշխանությունների «սրտի» գործարարների վրա մարդաքանակի «պլան» է դրվել, և մարդկանց համոզելու, խոստումների ու սպառնալիքների միջոցով այսօր բերելու են երթի:
Միևնույն ժամանակ հսկայական դժգոհություն կա հանրության շրջանում, որ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր թիմը նման բան են նախաձեռնել: Շատերի կարծիքով՝ նրանք իրավունք չունեն մտնել Եռաբլուր. այդ մասին արդեն հայտարարել են բազմաթիվ կազմակերպություններ ու անհատներ, այդ թվում՝ զոհվածների ծնողներ:
Այդուամենայնիվ, երեկ պարզվեց, որ երթին մասնակցելու է նաև Նիկոլ Փաշինյանը: Ըստ երևույթին, համապատասխան կառույցներն արդեն վստահ են, որ բազմամարդություն են ապահովելու»։

«Паст»: Никол Пашинян и его команда превратили память о сотнях павших в PR-акцию
Газета «Паст» пишет, что Никол Пашинян и его команда используют как повод для PR даже память о тысячах павших в войне. Сегодня предусмотрено траурное шествие с площади Республики к военному пантеону «Ераблур». Есть сведения, что Пашинян хочет превратить это шествие в своеобразную «акцию доверия» в ответ на многотысячные митинги и шествия оппозиции.
«Однако, как передают наши источники, ему было доложено, что люди хотят выразить свое почтение, дань уважения без Пашиняна и его команды, посему с ними будет мало «шагающих». Именно по этой причине, всем министерствам, областным администрациям, другим государственным структурам и "любимым" олигархам власти спущен план по обеспечению количества людей – дано поручение уговорами, обещаниями и угрозами привести людей на шествие.
В то же время в обществе есть огромное недовольство инициированной Пашиняном и его командой акцией. По мнению многих, у них нет права появляться в военном пантеоне «Ераблур». Об этом уже заявили многочисленные организации и отдельные лица, в том числе родители погибших.
Тем не менее, вчера выяснилось, что Никол Пашинян будет участвовать в шествии. По сути, соответствующие структуры уже уверены, что многолюдность будет обеспечена на шествие», - отмечает издание.