Պուտինն ու Աբասը քննարկել են Մերձավոր Արևելքի կարգավորման խնդիրը
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և նրա պաղեստինցի գործընկեր Մահմուդ Աբասը հեռախոսազրույց են ունեցել: Կողմերը քննարկել են Մերձավոր Արևելքի կարգավորման խնդիրները, ինչպես նաև Պաղեստինին ռուսական արտադրության պատվաստանյութեր մատակարարելու հնարավորությունը:
«Վլադիմիր Պուտինը վերահաստատել է Ռուսաստանի պատրաստակամությունը՝ շարունակելու օգնել պաղեստինա-իսրայելական հակամարտության արդար և տևական լուծմանը, այդ թվում՝ օգտագործելով միջազգային միջնորդների քառյակի ներուժը», - հայտնել են Կրեմլից:
Նախագահները շնորհավորանքներ են փոխանակել գալիք Ամանորի կապակցությամբ և պայմանավորվել տարբեր մակարդակներում շփումների շուրջ:

Путин и Аббас обсудили проблему ближневосточного урегулирования
Президент России Владимир Путин и его палестинский коллега Махмуд Аббас провели телефонный разговор. Стороны обсудили проблематику ближневосточного урегулирования, а также возможность поставок в Палестину вакцин российского производства.
«Владимир Путин подтвердил готовность России и впредь содействовать достижению справедливого и долгосрочного решения палестино-израильского конфликта, в том числе с использованием потенциала «квартета» международных посредников», — сообщили в Кремле.
Президенты обменялись поздравлениями по случаю наступающего Нового года и условились о контактах на различных уровнях.