Հայաստանի «սողացող» օկուպացիա է գնում. Վազգեն Մանուկյան
Եթե հիմա 100 հազար մարդ այստեղ լիներ, հարցը վերջացած կլիներ, Հանրապետության հրապարակում ընթացող բողոքի ակցիայի ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում ասաց վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը:
«Հասկանում են, որ երկիրը կործանվում է, բայց տանը նստած են: Մեր ժողովուրդն էլ է մեղք, դեպրեսիայի մեջ է՝ 2.5 տարի առաջ ոտքի բարձրացավ՝ մտածելով, որ լավ կյանք է ունենալու, հիմա ամաչում էլ է արդեն դուրս գալ», - ասաց Մանուկյանը:
Նա նաև նկատեց, որ ժողովուրդն այդ վիճակից դուրս կգա:
«Եթե գործը շուտ վերջացնեինք, Սյունիքը պահպանած կլինեինք: Կուշացնենք՝ էլի բան կկորցնենք: Հայաստանի «սողացող» օկուպացիա է գնում», - ընդգծեց Մանուկյանը:

If there were 100 thousand people here the issue would have been solved, united opposition PM candidate Vazgen Manukyan said during the protest rally today in the Republic Square.
“They understand that the country is being ruined but they are sitting at homes. Our poor people are in depression, they stood 2,5 years ago thinking they would have good life and now they are even ashamed to take to streets,” Manukyan said.
He though expressed conviction that the people will overcome this condition.
“If we completed the work earlier, we would have preserved Syunik. If we delay we will lose another thing. “Crawling” occupation of Armenia is taking place,” he said.