Մոսկվայում հանդիպումից հետո ՀՀ ԱԱԾ տնօրենին խստագույն գաղտնիության պայմաններում ուղարկում են Բաքու. Միքայել Մինասյան
04/01/2021 12:58
Մոսկվայում տեղի ունեցած հանդիպումից հետո Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արմեն Աբազյանին՝ ադրբեջանցի գործընկերոջ հետ հանդիպումից հետո, խստագույն գաղտնիության պայմաններում, ուղարկում են Բաքու: Դա արվում է Փաշինյան-Ալիև հունվար 11-ին նախատեսված հանդիպման նախաշեմին։ Այդ մասին իր տելեգրամ-ալիքում գրել է Վատիկանում նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը։
Աբազյանի առաջ խնդիր է դրված գրավոր ձևակերպել ու ամրագրել այն բոլոր ամոթալի զիջումներն ու կորուստները, որոնք արդեն արվել են բանավոր պայմանավորվածությունների հիման վրա, ինչպես նաև պարտավորություններ վերցնել հաջորդ զիջումների համար:
Բոլոր նիկոլականներին, այդ թվում նաև այդ ԱԱԾ տնօրենին հիշեցնեմ, որ ձեր իշխանության արդյունքում մենք կորցրել ենք Հայրենիք: Ձեր արկածախնդրության արդյունքում զոհվել են հազարավոր հայրենասերներ, իսկ Բաքվում պահվում են մեր տղաները, որոնց մեզ չեն վերադարձնում անգամ ձեր ստորագրած խայտառակ կապիտուլյացիոն փաստաթղթից 2 ամիս անց:

Микаел Минасян: После встречи в Москве директора СНБ Армении Армена Абазяна в атмосфере строжайшей секретности отправляют в Баку
После встречи в Москве директора СНБ Армении Армена Абазяна со своим азербайджанским коллегой и серии других сомнительных контактов николовской власти с азербайджанской стороной, в преддверии готовящейся 11-го января встречи Пашиняна с Алиевым, Армена Абазяна, в атмосфере строжайшей секретности, отправляют в Баку. Об этом в своем телеграм-канале пишет бывший посол Армении в Ватикане Микаел Минасян.
По его словам, перед ним стоит задача: формализовать и зафиксировать письменно все те позорные уступки и потери, которые уже сделаны на основе устных договоренностей, а также принять обязательства по следующим.
Напоминаю всем николаканам (в том числе и этому директору): в результате вашей власти мы потеряли Родину. В результате вашей авантюры погибли тысячи патриотов, а в Баку удерживаются наши ребята, которых нам не возвращают даже через 2 месяца после подписанной вами капитуляции.