Սիրիայի բանակը Համա նահանգում հարձակվել է թուրքամետ զինյալների վրա
Սիրիական բանակի ստորաբաժանումներն այսօր ներթափանցել են «Ջայշ ան-Նասր» խմբավորման դիրքեր, որը գործում է թուրքամետ ազգային-ազատագրական ճակատի կազմում՝ կառավարական ուժերի և իսլամիստական զինյալ խմբավորումների շփման գծում Ալ-Անկավիի շրջաններում՝ Համա նահանգի հյուսիս-արևմուտքում:
Լոնդոնում տեղակայված Մարդու իրավունքների սիրիական դիտարանի (SOHR) աղբյուրների համաձայն՝ գործողությունը տեղի է ունեցել երկուշաբթի վաղ առավոտյան, անսպասելի հարձակման հետևանքով սպանվել է «Ջեյշ ան-Նասրա»-ի 11 մարտիկ:
Ակնկալվում է, որ խմբի զոհերը կավելանան, քանի որ դրա անդամներից շատերը լուրջ վնասվածքներ են ստացել, նշում է SOHR-ը:

Сирийская армия внезапно атаковала протурецких боевиков в провинции Хама
Подразделения сирийской армии проникли сегодня, 11 января, на позиции группировки «Джейш ан-Наср», действующей в составе протурецкого «Национального фронта освобождения» (НФО) на линии соприкосновения правительственных войск и группировок боевиков-исламистов в районах Аль-Анкави в Сахл аль-Габа на северо-западе провинции Хама.
Согласно источникам базирующейся в Лондоне неправительственной организации «Сирийская обсерватория прав человека» (SOHR), операция была проведена рано утром в понедельник, в результате неожиданной атаки уничтожены 11 боевиков «Джейш ан-Насры».
Ожидается, что число потерь в живой силе у этой группировки вырастет, поскольку многие её члены получили тяжёлые ранения, отмечает SOHR.