Հորդանանում դատարանը զբոսաշրջիկների վրա հարձակված ահաբեկչին մահապատժի է դատապարտել
Հորդանանի Պետական անվտանգության դատարանը երեքշաբթի մահապատժի է դատապարտել այն ծայրահեղականին, որը 2019 թվականին Ջարաշ քաղաքում հարձակվել է օտարերկրացի զբոսաշրջիկների խմբի վրա, հայտնել է Al Ra՚i թերթը:
Բացի դրանից, դատարանը սույն գործով երկրորդ մեղադրյալին դատապարտել է ցմահ ազատազրկման, իսկ Ջարաշում ահաբեկչությանը մեղսակց ևս մեկին՝ յոթ տարվա ազատազրկման:
Դանակով զինված մարդը 2019 թվականի նոյեմբերին հարձակվել է օտարերկրացիների և թարգմանիչ էքսկուրսավարի վրա Ջարաշում՝ հռոմեական ավերակներում արշավի ժամանակ:

Суд в Иордании приговорил к смерти террориста, атаковавшего туристов в 2019 году
Суд государственной безопасности Иордании приговорил во вторник к смертной казни экстремиста, напавшего на группу иностранных туристов в городе Джараш в 2019 году. Об этом сообщила иорданская газета Al Ra'i.
Кроме того, суд приговорил второго обвиняемого по данному делу к пожизненному заключению, а еще одного причастного к теракту в Джараше - к семи годам тюрьмы.
В ноябре 2019 года вооруженный ножом человек атаковал группу иностранцев и гида-переводчика во время экскурсии по римским развалинам в Джараше. Были также ранены подоспевший на помощь сотрудник полиции и еще несколько человек. Число пострадавших в общей сложности составило восемь.