Սյունիքում սահմանների որոշման գործընթացն ընթանում է մարդու իրավունքների խախտումներով. ՄԻՊ
Սյունիքում սահմանների որոշման գործընթացն ընթանում է մարդու իրավունքների խախտումներով, լրագրողներին ասաց ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը։
«Չի կարող այսքան արագ այդ գործընթացն ընթանալ, մեզ անհրաժեշտ են հանձնաժողովներ, մասնագիտական հետազոտություններ. մենք չենք կարող մեխանիկական մոտեցումներով դնել, մեր սահմանները որոշել», - ասաց նա։
Արման Թաթոյանը նշեց, թե այն ատելության մթնոլորտը, որ կա Ադրբեջանում, պետական կազմակերպված իստիտուտցիոնալ հիմքերի վրա դրված քաղաքականության արդյունք է։
Նա ասաց, թե շատ հարցեր կան, որ չի կարող հրապարակել, աշխատում են ԱԳՆ-ի հետ, Կադաստրի կոմիտեի հետ, ՊՆ-ի հետ։
«Իմ հանրային խոսքը մեկ նպատակ ունի՝ ամեն ինչ անել, որ հարցերն ի նպաստ քաղաքացիների իրավունքնների լուծվի», - ընդգծեց Թաթոյանը։

The demarcation of borders in Armenia’s Syunik passes with human rights violations, Armenia’s Ombudsman Arman Tatoyan told the reporters today.
“This process cannot proceed so fast, we need commissions, specialized researches, we cannot apply mechanical approaches and decide our borders in that way,” he said.
Tatoyan noted that the atmosphere of hatred existing in Azerbaijan is the result of policy based on institutional fundaments organized by the state.
He said there are many things he cannot publicize, but added that they are working with Armenia’s MFA, State Committee of Cadaster, Ministry of Defense.
“My public speech has just one goal – do everything to solve the issues in favor of citizens’ rights,” he said.