Գերիների վերադարձի հարցով Ազգային ժողովում փակ քննարկում է եղել
Ազգային ժողովում կայացել է պատգամավորներ Գոռ Գևորգյանի և Սոֆիա Հովսեփյանի կողմից կազմակերպված աշխատանքային փակ քննարկում՝ «Ադրբեջանում հայկական կողմի գերիների վերադարձի խնդիրները» թեմայով:
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը, ներկայացուցիչներ Արտաքին գործերի նախարարությունից և Ազգային անվտանգության ծառայությունից, իրավապաշտպաններ Արտակ Զեյնալյանը և Սիրանուշ Սահակյանը, ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ:
Հանդիպմանը քննարկվել են գերիների վերադարձին խոչընդոտող խնդիրները, հնչեցվել են մի շարք առաջարկներ, հստակեցվել հետագա անելիքները:

Closed discussion on the issues of return of Armenian captives in Azerbaijan took place today in the National Assembly organized by deputies Gor Gevorgyan and Sofya Hovsepyan.
Human Rights Defender Arman Tatoyan, human rights advocates Artak Zeynalyan and Siranush Sahakyan, deputies from Bright Armenia faction participated in the discussion.
Issues impeding the return of the captives have been discussed during the meeting. The participants also voiced a number of proposals, clarified the future actions.