«Շարժումը նոր է սկսվում». Թրամփը վերջին ուղերձում նշել է իրենով հպարտանալու պատճառը (Տեսանյութ)
ԱՄՆ 45-րդ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրաժեշտի խոսքում թվարկել է իր պաշտոնավարման ընթացքում ունեցած ձեռքբերումները, որով կարող է հպարտանալ: Երկրի ղեկավարի ելույթը հրապարակվել է Սպիտակ տան YouTube-ի ալիքում:
«Այս շաբաթ մենք անցկացնելու ենք նոր վարչակազմի երդմնակալության արարողությունը, և ես աղոթում եմ դրա հաջողության համար՝ Ամերիկան անվտանգ և բարգավաճ պահելու գործում», - ասել է պետության ղեկավարը:
Ըստ Թրամփի՝ իր ստեղծած քաղաքական շարժումը «նոր է սկսվում»: «Հիմա, երբ ես պատրաստվում եմ իշխանությունը փոխանցել նոր վարչակազմին <...>, ուզում եմ, որ դուք իմանաք, որ մեր սկսած շարժումը նոր է սկսվում», - ասել է նախագահը:
Ամփոփելով իր իշխանության չորս տարվա արդյունքները՝ Թրամփը նշել է, որ վերջին տասնամյակների ընթացքում ԱՄՆ առաջին նախագահն է, «ով նոր պատերազմներ չի սկսել»:
«Ես հատկապես հպարտ եմ, որ տասնամյակների ընթացքում առաջին նախագահն եմ, ով նոր պատերազմ չի սկսել», - ասել է ամերիկացի առաջնորդը:
Բացի այդ, ըստ հանրապետականի, նա «համախմբել է աշխարհը՝ Չինաստանին դիմակայելու համար, ինչպես չի եղել նախկինում»:

Трамп в последнем обращении назвал причину гордиться собой (Видео)
45-й президент США Дональд Трамп в прощальной речи перечислил свои достижения во время нахождения на посту, которыми может гордиться. Выступление главы государства опубликовано на YouTube-канале Белого дома.
«На этой неделе мы проведем инаугурацию новой администрации, и я молюсь за ее успех в сохранении Америки безопасной и процветающей», — заявил глава государства.
По словам Трампа, зарожденное им политическое движение «еще только начинается». «Теперь, когда я готовлюсь передать власть новой администрации <...>, я хочу, чтобы вы знали, что движение, которое мы начали, только начинается», — сказал президент.
Подводя итоги четырех лет своего пребывания у власти, Трамп заявил, что он первый президент США за последние десятилетия, «который не развязал новых войн». «Я особо горжусь тем, что стал первым за десятилетия президентом, который не начал новой войны», — сказал американский лидер.
Помимо этого, по мнению республиканца, он «сплотил мир для противостояния Китаю как никогда раньше».