Էվրիլ Հեյնսը նշանակվել է ԱՄՆ հետախուզության ղեկավար
ԱՄՆ Սենատն Էվրիլ Հեյնսին հաստատել է Ազգային հետախուզության ղեկավարի պաշտոնում: Այս մասին Twitter-ում հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը:
«Ես ողջունում եմ, որ Սենատը կախվածությունից հրաժարվել է և մեր ազգային անվտանգությունն առաջնահերթ համարել: Այսօր ամերիկացիները կարող են հանգիստ քնել՝ իմանալով, որ էվրիլ Հեյնսը հաստատվել է Ազգային հետախուզության տնօրենի պաշտոնում», - գրել է նա:
Հեյնսը դարձել է առաջին կինը, ով նշանակվել որպես ամերիկյան հետախուզության ղեկավար: Նախագահ Օբամայի օրոք նա ծառայում էր որպես Ազգային անվտանգության խորհրդականի առաջին տեղակալ և ԿՀՎ փոխտնօրեն: Այդ ժամանակ նա առաջին կինն էր, ով զբաղեցրել էր այս երկու պաշտոնները:

Эврил Хэйнс возглавила разведку США
Сенат Конгресса США утвердил кандидатуру Эврил Хэйнс на пост главы Национальной разведки. Об этом объявил в Twitter американский президент Джозеф Байден.
«Я аплодирую Сенату за то, что он отказался от пристрастия и поставил во главу угла нашу национальную безопасность. Сегодня американцы могут спать спокойно, зная, что Эврил Хэйнс утверждена директором Национальной разведки», — написал он.
Хэйнс стала первой женщиной на посту главы американской разведки. При президенте Обаме она занимала должность первого заместителя советника по вопросам нацбезопасности и должность заместителя директора ЦРУ. Она и тогда была первой женщиной, занимавшей обе эти должности.