Մեր գերիների կյանքին և առողջությանը վտանգ չի սպառնում. Ֆելիքս Ցոլակյանը խոսել է ՌԴ դեսպանի հետ
Արտակարգ իրավիճակների նախկին նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը մի շարք ահազանգեր է ստանում՝ կապված մեր գերիների ցուցակների, նրանց վիճակի, վերջիններիս անվտանգ Հայաստան վերադարձնելու վերաբերյալ։
«Ուզում եմ տեղեկացնել մեր հայրենակիցներին, որ գերիների հետ կապված խնդիրների, ինչպես նաև Հայաստանի անվտանգությանը վերաբերող մի շարք հարցերի շուրջ այսօր առավոտյան առանձնազրույց եմ ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի հետ։
Պարոն դեսպանը ներկայացրել է մանրամասներ՝ գերիներին անվտանգ Հայաստան վերադարձնելու շուրջ կատարվող աշխատանքների վերաբերյալ՝ հավաստիացնելով, որ ՌԴ ղեկավարությունը և ԱԳՆ-ն սրտացավորեն են զբաղվում մեր հայրենակիցների անվտանգ վերադարձի խնդիրներով։
Պարոն դեսպանի հետ հանդիպելուց անմիջապես հետո՝ հեռախոսազրույց եմ ունեցել ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ, որը նույնպես պարզաբանումներ է տվել այս ուղղությամբ կատարվող աշխատանքների մասին և հավաստիացրել, որ ամեն ինչ արվում է գերիների անվտանգ վերադարձը Հայրենիք ապահովելու համար։
Կատարված և կատարվող աշխատանքը հույս է ներշնչում, որ մեր գերիների կյանքին և առողջությանը վտանգ չի սպառնում։

Former emergency situations minister Felix Tsolakyan took to Facebook to say that he is receiving many calls regarding the lists of Armenian captives, their condition and their safe return to homeland.
“I want to inform our compatriots that today I have discussed the issues of our captives as well as a number of issues relating to Armenia’s security with Russia’s ambassador to Armenia Sergey Kopirkin,” he said, adding that the ambassador briefed on the works carried out to safely return captives to Armenia and convinced that Russian leadership and MFA are heartily dealing with the issues of safe return of Armenians.
“Immediately after the conversation with the Russian ambassador I had a phone conversation with vice prime minister Tigran Avinyan who too briefed on the works and convinced that everything is being done to ensure safe return of captives to Homeland,” Tsolakyan wrote.
“The already carried out and ongoing work inspires hope that the life and health of our captives are not at risk. We are looking forward to return of our compatriots captured by Azerbaijan,” Tsolakyan wrote.