ԱՄՆ բանակի կանանց թույլ կտան նկարել շրթունքներն ու եղունգները
ԱՄՆ բանակում ծառայող կանանց թույլ կտան հավաքել վարսերը երկար պոչով, կարճ սանրվածքներ անել, ականջօղեր կրել, շրթունքներն ու եղունգները նկարել: Այս մասին գրում է The Hill-ը:
Հատուկ հանձնաժողովների առաջարկությունների հիման վրա փոփոխություններ կկատարվեն աշխատողների արտաքին տեսքի պահանջներում:
«Դա այն միջոցներից մեկն է, որով մենք աշխատում ենք բարելավել մեր զինվորների, մեր զորքերի կյանքը՝ մարդկանց առաջին տեղում դնելով, հասկանալով նրանց խնդիրները, անհրաժեշտության դեպքում գործողություններ ձեռնարկելով և աջակցելով նրանց պատրաստվածության բարձր մակարդակը», - ասել է գեներալ-լեյտենանտ Գարի Բրիտոն:

Женщинам в армии США разрешат красить губы и ногти
Женщинам, служащим в американской армии, разрешат убирать волосы в длинные хвосты, делать короткие стрижки, носить сережки, а также красить губы и ногти. Об этом пишет The Hill.
Изменения будут внесены в требования к внешнему виду служащих на основании рекомендаций специальных комиссий.
«Это один из способов, с которым мы работаем над улучшением жизни наших солдат, наших войск, ставящих людей на первое место, понимая их проблемы, предпринимая меры, когда это необходимо, и поддерживая их высшую степень готовности», — приводятся слова генерал-лейтенанта Гэри Брито.