Ռուսաստանը կատարելագործելու է ԵԱՏՄ-ից միգրանտների նույնականացման կանոնները
Ռուսաստանը կատարելագործելու է ԵԱՏՄ-ից միգրանտներին նույնականացնելու կանոնները, կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը:
«Կատարելագործվելու է այն միգրանտների նույնականացման համակարգը, որոնց մուտքը վիզա չի պահանջում: Եվ յուրաքանչյուր ոք, ով նախատեսում է ավելի քան 3 ամիս մնալ Ռուսաստանում, պետք է անցնի պարտադիր բժշկական զննում, այսօր դա անհրաժեշտ պայման է՝ հաշվի առնելով կորոնավիրուսի տարածման և այլ վտանգավոր վարակների հետ կապված իրավիճակը», - ասել է նա:
Կառավարության ղեկավարը հստակեցրել է, որ անցյալ տարի ԵԱՏՄ ավելի քան 2.5 միլիոն քաղաքացի էր գտնվում Ռուսաստանում:

Россия усовершенствует правила идентификации мигрантов из ЕАЭС
Россия усовершенствует правила идентификации мигрантов из ЕАЭС, заявил в ходе заседания правительства премьер-министр РФ Михаил Мишустин.
«Будет усовершенствована система идентификации мигрантов, для въезда которых не требуется оформление визы.
И все, кто планирует оставаться в России более 3 месяцев, должны проходить обязательное медицинское освидетельствование, сегодня это необходимое условие, учитывая ситуацию с распространением коронавируса и других опасных инфекций», - сказал он.
Глава правительства уточнил, что в прошлом году на территории России находились более 2,5 миллиона граждан ЕАЭС.