Ստացվում է, որ Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանը մեղադրվում են ադրբեջանցիների նկատմամբ ազգային, ռասայական կամ կրոնական թշնամանք հարուցելու համար. Ասլանյան
20/02/2021 00:03
Ստացվում է, որ Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանը մեղադրվում են ադրբեջանցիների նկատմամբ ազգային, ռասայական կամ կրոնական թշնամանք հարուցելու համար, քանի որ նրանց ենթադրյալ գործունեությունն ուղղված է եղել միայն այդ ազգին, իսկ ՀՀ իշխանությունների օտարազգի կամ այլակրոն լինելը դեռևս իրավաբանորեն հաստատված չէ։ Այդ մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրել է փաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը։
Նա նաև նշել է, որ քննիչների կողմից քրեադատավարական իմաստով բնակարանին հավասարեցված աշխատասենյակները զննության անվան տակ խուզարկելու ապօրինի գործողությունները վկայում են, որ քրեական հետապնդման մարմինները գործում են հանրահավաքից առաջ սրացած անառողջ հոգեվիճակով մեկի ազդեցության ներքո՝ հեռանալով իրավաբանությունից և անտեսելով իրենց մասնագիտական բնագավառը կարգավորող օրենսդրության պահանջները։

Получается, что Бекарян и Сагателян обвиняются в возбуждении национальной, расовой или религиозной вражды против азербайджанцев – адвокат
20/02/2021 00:42
Политолог Карен Бекарян, бывший руководитель аппарата парламента Армении Ара Сагателян, гражданин Мгер Авагян задержаны. Служба национальной безопасности Армении предъявила им обвинения по статьям «возбуждение национальной, расовой или религиозной вражды», «призывы к насилию», «нарушение порядка распространения информации в условиях режима военного положения». Об этом заявил журналистам правозащитник Рубен Меликян.
Адвокат Раффи Асланян на своей странице в фейсбуке написал, что, получается, Бекарян и Сагателян обвиняются в возбуждении национальной, расовой или религиозной вражды против азербайджанцев, поскольку их предполагаемая деятельность была направлена против них.
Напомним, что в субботу в Ереване запланирован очередной митинг оппозиции с требованием отставки Пашиняна.