Կարեն Բեքարյանի ձերբակալման իրավաչափության վերաբերյալ բողոքը գիշերը մուտքագրվել է դատարան
Կարեն Բեքարյանի ձերբակալման իրավաչափության վերաբերյալ բողոքը գիշերը մուտքագրվել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարան, այս մասին հայտնում է Բեքարյանի պաշտպան Գոռ Միքայելյանը։
«Հայտարարում եմ, որ իմ վստահորդ, «Քառյակ մեդիա»-ի համահիմնադիր Կարեն Բեքարյանը երբևէ որևէ ֆեյսբուքյան ֆեյքի հետ որևէ առնչություն չի ունեցել, եթե որևէ բան ասելու խնդիր է ունենում, միշտ ասում է սեփական դեմքով՝ առանց թաքնվելու որևէ ֆեյքի հետևում:
Ինչ վերաբերում է նրան վերագրվող արարքների իրավական կողմին, ապա ձերբակալման հիմք հանդիսացած՝ Քրեական օրենսգրքի հոդվածների մի մասն իրավական որոշակիության տեսանկյունից լրջագույն խնդիրներ ունի, ինչի պայմաններում Կարեն Բեքարյանին ազատությունից զրկելն ընդհանրապես հնարավոր չէ», - նշել է Միքայելյանը։

Complaint on Karen Bekaryan’s arrest is in court
The complaint on Karen Bekaryan’s arrest has entered the court at night, his attorney Gor Mikayelyan reports.
“I announce that my client, co-founder of Quartet Media Karen Bekaryan has never had any relation to any Facebook fakes and when he has something to say he says it on his own behalf without hiding behind any fake,” the attorney stated.
Referring to the legal side of the wrongdoing ascribed to him and then becoming reason of his arrest, the attorney said part of the articles of the Crliminal legislation have serious issues regarding the legal certainty in conditions of which depriving Karen Bekaryan of freedom was completely impossible.