Facebook-ը վերացնելու է Ավստրալիայում նորությունների բովանդակության սահմանափակումները
Facebook-ը և Ավստրալիայի իշխանությունները համաձայնության են եկել առ այն, որ սոցիալական ցանցում նորությունների բովանդակության տարածման սահմանափակումները կվերացվեն: Այս մասին հաղորդում է Facebook-ը:
«Մենք ուրախ ենք, որ կարողացանք համաձայնության գալ Ավստրալիայի կառավարության հետ: Այժմ մենք կարող ենք աշխատել լրագրության ոլորտում հետագա ներդրումների վրա, որը հանրությանը հետաքրքրում է, և առաջիկա օրերին կվերականգնեք Facebook-ի նորությունները ավստրալացիների համար», - ասվում է հրատարակության մեջ:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Ավստրալիայում կայքերի լսարանը նվազել էր այն բանից հետո, երբ Facebook-ն արգելել էր սոցիալական ցանցում նորությունների տարածումը:

Facebook снимет ограничения на новостной контент в Австралии
Компания Facebook и власти Австралии пришли к соглашению, ограничения на распространение новостного контента в социальной сети будет снято. Об этом сообщается в заявлении Facebook.
«Мы рады, что нам удалось достичь соглашения с правительством Австралии <...> Мы теперь можем работать над дальнейшими инвестициями журналистику, которая представляет общественный интерес, и в ближайшие дни восстановить новости на Facebook для австралийцев», – указано в публикации.
Ранее стало известно, что трафик сайтов в Австралии упал после того, как Facebook запретил делиться новостями в соцсети.