Լեհաստանում ուղղաթիռ է ընկել, կան զոհեր
Լեհաստանի հարավում ուղղաթիռ է ընկել, ինչի հետևանքով զոհվել է երկու մարդ, ևս երկուսը վիրավորվել են, հայտնում է «Wirtualna Polska»-ն:
Նշվում է, որ չորս մարդ ճանապարհորդել է «Bell 429» տիպի մասնավոր ուղղաթիռով: Տեղում մահացել է առջևում նստած երկու տղամարդ:
Նրանց հետ միասին թռչում էին մի կին և տղամարդ, որոնք ուղղաթիռն ընկնելուց հետո ինքնուրույն դուրս են եկել կործանված տրանսպորտային միջոցից: Նրանց վիճակը գնահատվում է ծանր, բայց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Ուղղաթիռն ընկել է անտառային տարածքում՝ ճանապարհից մոտ 100-200 մետր հեռավորության վրա: Հետևաբար, վիրավորներին և կործանված ուղղաթիռին հասանելիությունը դժվար է:
Բացի այդ, փրկարարական աշխատանքներին խոչընդոտել է թանձր մառախուղը: Դեպքի վայրում աշխատում են փրկարարների ութ խմբեր:

В Польше разбился вертолет, есть жертвы
В ночь на вторник, 23 февраля, на юге Польши разбился вертолет, в результате чего два человека погибли, еще два получили травмы, сообщает Wirtualna Polska.
Отмечается, что частным вертолетом типа Bell 429 путешествовали четыре человека. На месте погибли двое мужчин, которые сидели впереди. Вместе с ними летели еще мужчина и женщина, которые после падения вертолета самостоятельно выбрались наружу из разбитого транспортного средства. Их состояние оценивается как тяжелое, но жизни не угрожает опасность.
Вертолет упал в лесной местности, примерно за 100-200 метров от дороги. Поэтому доступ к пострадавшим и разбитого вертолета затруднен.
Также спасательную операцию затруднял густой туман в районе авиакатастрофы. На месте происшествия работают восемь групп спасателей.
Причину падения вертолета будет устанавливать польская государственная комиссия по расследованию авиакатастроф.