ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան. Ռուսաստանն աջակցում է Հայաստանի Զինված ուժերի արդիականացմանը (Տեսանյութ)
Ռուսաստանը աջակցում է Հայաստանի զինված ուժերի արդիականացմանը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունների միջև տարվում են շատ ինտենսիվ շփումներ տարբեր ուղղություններով:
«Քննարկվում են հարցեր մեր երկրների և զինված ուժերի միջև տարբեր ուղղություններով փոխգործակցության ամրապնդման վերաբերյալ», - ասաց Կոպիրկինը:
Նա նաև նշեց, որ Ռուսաստանի բարձրագույն ղեկավարության մասնակցությամբ անընդհատ աշխատանքներ են տարվում հայ ռազմագերիներին վերադարձնելու հարցի շուրջ:
«Կցանկանայինք, որ ամեն ինչ ավելի արագ լիներ, համաձայն «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքի, բայց աշխատանքը հեշտ չէ, սակայն շարունակվում է համառորեն», - ասաց Կոպիրկինը:

Россия оказывает поддержку в модернизации Вооруженных сил Армении – посол (Видео)
Россия оказывает поддержку в модернизации Вооруженных сил Армении, заявил посол России Сергей Копыркин.
В беседе с журналистами он заявил, что между министерствами обороны Армении и России идут очень интенсивные контакты по самым разным направлениям.
«Вопросы обсуждаются относительно различных направлений укрепления взаимодействия между нашими странами и Вооруженными силами», - сказал Копыркин.
Он также заявил, что по вопросу возвращения армянских военнопленных ведется постоянная работа с участием высшего руководства России.
«Хотелось, чтобы все было быстрее, по принципу «всех на всех», но работа не простая, однако упорно продолжается», - сказал Копыркин.