ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան. Ռուսաստանն աջակցում է Հայաստանի Զինված ուժերի արդիականացմանը (Տեսանյութ)
Ռուսաստանը աջակցում է Հայաստանի զինված ուժերի արդիականացմանը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Նրա խոսքով՝ Հայաստանի և Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունների միջև տարվում են շատ ինտենսիվ շփումներ տարբեր ուղղություններով:
«Քննարկվում են հարցեր մեր երկրների և զինված ուժերի միջև տարբեր ուղղություններով փոխգործակցության ամրապնդման վերաբերյալ», - ասաց Կոպիրկինը:
Նա նաև նշեց, որ Ռուսաստանի բարձրագույն ղեկավարության մասնակցությամբ անընդհատ աշխատանքներ են տարվում հայ ռազմագերիներին վերադարձնելու հարցի շուրջ:
«Կցանկանայինք, որ ամեն ինչ ավելի արագ լիներ, համաձայն «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքի, բայց աշխատանքը հեշտ չէ, սակայն շարունակվում է համառորեն», - ասաց Կոպիրկինը:

Russia continues supporting the upgrading of Armenia’s Armed Forces, ambassador Sergey Kopirkin told the reporters today.
He said very intensive contacts are ongoing between Armenian and Russian ministries of defense in different directions.
“Issues on reinforcement of partnership in different directions between the armed forces of our countries are being discussed,” Russian ambassador said.
He also noted that consistent work is being carried out with the participation of Russia’s highest leadership on return of Armenian prisoners of war.
“We would like everything to be faster, in accordance with “all for all principle” but it is not easy work but continues persistently,” Kopirkin said.