Վրաստանում ձերբակալել են Սաակաշվիլիի կուսակցության ղեկավար Մելիային
Հատուկ ջոկատներն արցունքաբեր գազ են օգտագործել վրացական ընդդիմադիր «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության գրասենյակում և բերման ենթարկել դրա ղեկավար Նիկա Մելիային, հաղորդում է Sputnik Վրաստանը:
«Գրասենյակի մոտ մոբիլիզացվել են շտապօգնության և պարեկապահպանության բազմաթիվ խմբեր: Հատուկ ջոկատայինները ներխուժել են սենյակ, որտեղ գտնվում էր Մելիան, և բերման ենթարկել նրան: Իրավապահները օգտագործել են պղպեղի գազ», - հայտնում է Sputnik Վրաստանը:
Մելիան, հանդիսանալով նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլիի ընդդիմադիր ամենամեծ կուսակցության ղեկավարը, մեղադրվում է 2019-ի ամռանը Թբիլիսիում հակառուսական գործողությունների ժամանակ խորհրդարանական հարձակում կազմակերպելու համար, որը սկսվել է երկիր ռուս պատգամավոր Սերգեյ Գավրիլովի այցից հետո:

В Грузии задержали главу партии Саакашвили Мелию
Спецназ применил слезоточивый газ в офисе грузинской оппозиционной партии «Единое национальное движение» и задержал ее председателя Нику Мелию, передает Sputnik Грузия.
«Рядом с офисом мобилизованы многочисленные бригады скорой помощи и патрульной полиции. Спецназ ворвался в комнату, где находился Мелия, и задержал его. Правоохранители применили перцовый газ», - сообщает Sputnik Грузия.
Мелия, являясь председателем самой крупной оппозиционной партии экс-президента Михаила Саакашвили «Единое национальное движение», обвиняется в организации штурма парламента в ходе антироссийских акций летом 2019 года в Тбилиси, которые начались после визита в страну российского депутата Сергея Гаврилова.